Yearly Karkata Rashiphala

ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ
  • 5
    Shares

Mesha barsika rasifala
ମେଷ
yearly odia rasiphala for brusha
ବୃଷ
Mithuna odia rasifala 2018
ମିଥୁନ
Karkata oriya barshika rashiphala
କର୍କଟ
Singha barsika horoscope
ସିଂହ
Kanya rashi phal for 2018
କନ୍ୟା
Libra odia horoscope Tula
ତୁଳା
Bichha this year rasifala
ବିଛା
Dhanu rasi astrology 2018
ଧନୁ
Barsika Makara oriya horoscope
ମକର
Odia Kumbha yearly rasifala
କୁମ୍ଭ
Odia Mina 2018 rasifala
ମୀନ

 


Yearly Horoscope Karkata

କର୍କଟ ରାଶି

ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ରବି ଶୁକ୍ର ଓ ଶନି ଷଷ୍ଠରେ, ଚନ୍ଦ୍ର ଦ୍ଵାଦଶରେ, ମଙ୍ଗଳ ଓ ଗୁରୁ ଚତୁର୍ଥରେ, ବୁଧ ପଞ୍ଚମରେ, ରାହୁ ସ୍ଵରାଶିରେ ଓ କେତୁ ସପ୍ତମରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି।


 

ବାର୍ଷିକ ରାଶିଫଳ କର୍କଟ ୨୦୧୮

ଦୈନିକ ସାପ୍ତାହିକ ମାସିକ ବାର୍ଷିକ

ବାର୍ଷିକ ଶୁଭାଶୁଭ ଫଳ: କର୍କଟରାଶି ଜାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭଫଳର ପରିମାଣ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅଧିକ ହେବ । ଶତକଡା ୮୦ଭାଗ ଶୁଭଫଳ ଭୋଗ କରିବେ । ସାମାନ୍ୟ ପ୍ରତିକାର କରିନେବା ଆବଶ୍ୟକ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତିର ବେଗ ବଢି ଚାଲିବା ଫଳରେ ଲକ୍ଷ୍ୟସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିବେ । ଯୋଜନାବଦ୍ଧ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କଲେ ତାହା ଶେଷ କରି ପାରିବେ । ସାମାଜିକ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ଉଜ୍ଜ୍ଵଳ ହେବ ଓ ଉଚ୍ଚମାନ୍ୟତା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ସୁଖ-ସମୃଦ୍ଧି ମିଳିବ । ମନୋବଳ ଦୃଢ ହେବ । ପରକୁ ନିଜର କରି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ଵର ସ୍ଵାତନ୍ତ୍ର୍ୟ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ । ଲୋକପ୍ରିୟତାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବାର ନାହିଁ । ଧର୍ମ ଦିଗରେ ସଂପୃକ୍ତି ରହି ଆଶୀର୍ବାଦଯୁକ୍ତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ । ଶତୃମୁକ୍ତ ନିରୁପଦ୍ରବ ଜୀବନଚର୍ଯ୍ୟା କାଏମ୍ ରଖି ବୈଷୟିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧିକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରି ହେବ । ଯାହା ଫଳରେ ଉଚ୍ଚମନ୍ୟତାର ଅଧିକାରୀ ହେବେ ଓ ଭୋଗବିଳାସରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଅବସର ସୃଷ୍ଟି କରି ପାରିବେ । ଅର୍ଥ ଉପାର୍ଜନରେ ଏକନିଷ୍ଠ ହେଲେ ଧନାଢ୍ୟ ହେବାର ରାସ୍ତା ଖୋଲିଯିବ ଓ ଋଣମୁକ୍ତି ହୋଇ ପାରିବେ । ଏଭଳି ଶୁଭ ଲାଭ ମଧ୍ୟେ ପାରିପାର୍ଶ୍ଵିକ ବାତାବରଣ ପ୍ରତି ସଚେତନତା ହ୍ରାସ ପାଇବା ଯୋଗୁ ଏକାକୀତ୍ଵର ପରିଧିରେ ନିଜକୁ ସଜାଇ ପାରନ୍ତି କିମ୍ବା ସୀମିତତାକୁ ଆଦରି ନେଇ ପାରନ୍ତି । ମୂଲ୍ୟବାନ ବା ସୌଖୀନ ପଦାର୍ଥ ସଂଗ୍ରହ ତଥା ନିର୍ମାଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତି ନିମନ୍ତେ ସମର୍ଥ ହୋଇ ପାରିବେ । ପାରିବାରିକ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧିରେ ମୁଖ୍ୟଭୂମିକା ତୁଲାଇବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ଗଠନମୂଳକ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଉଜ୍ଜୀବିତ କରି ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ରୀତି ଗ୍ରହଣ କରି ପାରିବେ । କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଯୁକ୍ତ ହେବେ ଓ ନିଜ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବ । କିଛି ନୂତନ ଯୋଜନା ମିଶାଇବା ଫଳରେ ବିଶେଷ ଲାଭବାନ୍ ହେବେ । କେତେକ ସ୍ଥଳରେ ବିଭ୍ରାନ୍ତି ଉପୁଯିବ ଓ ସରକାରୀ କୋପ ଭାଜନ ହେବାଭଳି ସମସ୍ୟା ମୁଣ୍ଡେଇବେ ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ କିଛି ଆର୍ଥିକ ଦଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ସହିବାକୁ ପଡିବ । ଟଙ୍କ। ପଇସା ପ୍ରତି ସର୍ବଦା ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ । ଏପରିକି ନିମ୍ନବର୍ଗର କେହି ଲୋଭଗ୍ରସ୍ତ କରାଇ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ନଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ । ଅର୍ଥ ଉପାର୍ଜନରେ ଏକନିଷ୍ଠ ହେଲେ ଧନାଢ୍ୟ ହେବାର ରାସ୍ତା ଖୋଲିଯିବ ଓ ଋଣମୁକ୍ତି ହୋଇ ପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ନିଜର ଲୋକମାନେ ଅସହଯୋଗ କରିବେ। କ୍ଳାନ୍ତି ଓ ଅବସନ୍ନତା ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ଶତୃ ବିରୋଧ ହେବେ ।

ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ: ଗୃହିଣୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଶୀର୍ବାଦଯୁକ୍ତ ହେବ। ମନୋବାଞ୍ଛା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବାର ପଥ ପରିଷ୍କାର ହୋଇଯିବ । ପ୍ରଚୁର ପରିଶ୍ରମ କରି ନିଜର ସାମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ଵର ବିକାଶ ଘଟାଇବେ । ବସ୍ତ୍ର-ଭୂଷଣ ଯୋଗ ସଫଳ ହେବ । ଭ୍ରମଣ ସୁଖ ଯୁଟିପାରେ । କର୍ମଜୀବିନୀମାନେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ସଂପନ୍ନା ହୋଇ ପାରିବେ । ପାରିବାରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସାମୟିକ ମତଦୈଧତା ଓ ଆଦର୍ଶଗତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ପରିଲକ୍ଷିତ ହେବ । କୁଟୁମ୍ବ ଜନଙ୍କ ସ୍ଵାର୍ଥପରତା ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହେବ । ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବ ଦିଗରୁ ସ୍ଵାର୍ଥପ୍ରବଣତାର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଘଟିବା ଯୋଗେ ନାନା ବାଟରେ ଶୋଷିତ ହେବେ । ସନ୍ତାନ ପାଇଁ ଆନନ୍ଦ ଅନୁଭବ କରିବେ । ବେଳେ ବେଳେ କୃତକର୍ମ ନିମନ୍ତେ ଅବଶୋଷ କରିବେ । ଖର୍ଚ୍ଚ ଭରଣାରେ ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ । ଅବଶ୍ୟକ ଅର୍ଥ ହାତ ପଇଠ ହୋଇ କାମରେ ଲାଗିଯିବ । କୁମାରୀମାନେ କେତେବେଳେ ସୁଖ-ସମ୍ମାନ ତ କେତେବେଳେ ପୁଣି ନିନ୍ଦା ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିବ । ସାଧାରଣ ଭାବରେ ଜୀବନଚର୍ଯ୍ୟା କରି ଚାଲିବେ ।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ: ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟପୀଡାର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ । ତେବେ ସର୍ଦ୍ଦି ଓ ଜ୍ଵରର ସାମାନ୍ୟ ଉପସର୍ଗ ସ୍ଥଳବିଶଷରେ ଦେଖାଦେଇ ପାରେ । ଖାଦ୍ୟପେୟ ଓ ଆଚାର-ବିଚାର ତଥା ବିଶ୍ରାମରେ ଅନିୟମିତତା ଘଟିବା ଯୋଗେ ଚକ୍ଷୁ ଓ ଉଦରପୀଡା, ଜ୍ଵର, ଶ୍ଲେଷ୍ମା ପ୍ରକୋପ, ଶୀରବ୍ୟଥା, ରକ୍ତବିକାର ଦୁର୍ବଳତା ଭଳି ରୋଗର କବଳିତ ହୋଇ ବେଳେ ବେଳେ ଅସୁସ୍ଥ ହେବେ ।ପୁରୁଣା ରୋଗର ପ୍ରକୋପରେ କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବେ । ତେଣୁ ସଚେତନ ରହିବାକୁ ପଡିବ।

ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ  ପାଇଁ: ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ  ବିଭିନ୍ନ ରାସ୍ତା ଦେଇ ଅନେକ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଯୁଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଉଚ୍ଚାଭିଳାଷ ଥିଲେ, ସଫଳ ହେବ । କିନ୍ତୁ ଅଯଥା ବାକବିତଣ୍ଡାରୁ ପୃଥକ୍ ରହି ଅଧ୍ୟୟନନିଷ୍ଠ ହେଲେ ଯଶସ୍ଵୀ ହୋଇ ପାରିବେ । ବହୁ ଦିଗରୁ ଅନୁକୂଳ ହେବ । ପରିଶ୍ରମର ସୁଫଳ ଭୋଗ କରିବେ । ନିଶ୍ଚିତ ମହତ୍ତ୍ୱାକାଂକ୍ଷାର ସାଧନ ଉପଲବ୍ଧି ଅନୁରୂପ ସମ୍ଭାବନାପ୍ରଦ । ବର୍ଷର ମଧ୍ୟ ଭାଗରେ ଜ୍ଞାନ-ଗବେଷଣା ସ୍ତରରେ କୃତକର୍ଜ୍ୟ ହୋଇ  ଯଶ ମାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ ।ଗୁରୁଜନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ବହୁକ୍ଷେତ୍ରରେ ସୁରକ୍ଷା ଦେବ ।

ପାରିବାରିକ: ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ସ୍ନେହ, ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟ, ସହଯୋଗ ଉତ୍ସାହ ମିଳିବ । ଗୃହରେ ବନ୍ଧୁମିଳନ, ମଙ୍ଗଳୋତ୍ସବର ଅବସର ଘଟିବ । ଋଣମୁକ୍ତ ହେବେ । ଦଇବି ସହାୟତା ଓ ନିଜର ଅଧ୍ୟବସାୟ ଯୋଗେ ଲକ୍ଷସିଦ୍ଧି ହୋଇଯିବ । ପ୍ରଚୁର ଆୟ ହେବା ଫଳରେ ଆବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ ଭରଣା ହେବାପରେ ବି ଅସ୍ଵଚ୍ଛଳତା ଭଳି ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ଘଟିବ ନାହିଁ । ପାରିବାରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମାଲୋଚନାର ଶରବ୍ୟ ହେବେ ଓ କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଆତ୍ମକୈନ୍ଦ୍ରିକ ସ୍ଥିତିରୁ ସେମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ହରାଇବାର ଆଶଙ୍କା ବି ରହିଛି । କେହି ପ୍ରତାରଣା କରି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଦିଗକୁ ଚାଲିଲେ ମଧ୍ୟ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଧରା ପଡିବେ ଏବଂ ଅପଦସ୍ତ ହେବେ। ଏହି କାରଣରୁ ପରିଶ୍ରମ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଓ ଏହା ମଧ୍ୟ ଆନନ୍ଦିତ କରିବ । ନୂତନ ବନ୍ଧୁ ବା ସହଯୋଗୀ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇ ନୂତନ ଯୋଜନାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିପାରନ୍ତି । ଯଶମାନର ଅଧିକାରୀ ହେବେ । କିନ୍ତୁ ପରିବାର ପ୍ରତି ନିଷ୍ଠା ରଖିପାରିବା କଠିନ ହୋଇପାରେ । ନିଜ ଲୋକ ଈର୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରେ ଦେଖିବେ । ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ଅମଳିନ ରହିବ । ମାଲି-ମୋକଦ୍ଦମାରେ ନିଜର ଜିଦ୍ ରକ୍ଷା ହେବ । ବାପା, ମା, ଭାଇ, ଭଉଣୀ ଓ ଆପଣାଲୋକଙ୍କୁ ଅନେକ ବାଟରେ ନିଜ ପକ୍ଷରେ ରଖିବାକୁ ପଡିବ । ସନ୍ତାନମାନେ ବେଶ୍ ଭଲରେ ଦିନଚର୍ଯ୍ୟା ଚଳାଇ ରଖିବେ।

ବାଣିଜ୍ୟ, ବ୍ୟବସାୟ ଓ ଚାକିରୀ: ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଚଳିତ କାରବାରରେ ବୁଡି ରହିବେ ଓ ଲୋଭଗ୍ରସ୍ତ ନ ହୋଇ ପରିଶ୍ରମୋଚିତ ଲାଭକୁ ମନେକରି କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ତୁଲାଇ ଚଳିବେ । ନିମ୍ନବର୍ଗର ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ଅଧିକାଂଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଠକିବାର ମନୋବୃତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରିବେ । ଯାହାଫଳରେ ବେଳେବେଳେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ । ଉଚ୍ଚବର୍ଗରୁ ସମ୍ମାନ ଓ ଶ୍ରଦ୍ଧାର ସ୍ରୋତ ଛୁଟିବ । କର୍ମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉପରିସ୍ଥଙ୍କ ଶ୍ରଦ୍ଧାଭାଜନ ହୋଇ ଗୁଜୁରାଣ ମେଣ୍ଟାଇ ଚାଲିବା ମଧ୍ୟରେ ଅଧସ୍ତନମାନଙ୍କ ଈର୍ଷାର ଓ ଅସହିଷ୍ଣୁତାର ଶିକାର ହେବେ । ପରାଧୀନତା ବେଡିରେ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ହୋଇ ମଧ୍ୟ ନିଜସ୍ଵ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦର୍ଶନର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉତ୍ଥାନ ପତ୍ତନ ଲାଗି ରହିଲେ ବି ସାମୟିକ ଭାବେ ସ୍ଥିତି ସୁଧାରଜନକ ହେବ । କୃଷିଜୀବୀମାନେ କର୍ମଅନୁଯାଇ ଫଳପାଇ ନୂତନ ଦ୍ରବ୍ୟ କ୍ରୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ସେବା ଭାବନାରେ ଉଊଦବୁ ଦ୍ଧ ହୋଇ ଅନେକଙ୍କର କଲ୍ୟାଣ କରିବା ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ।

 

ପ୍ରତିକାର: ଗୁରୁ ଓ ରାହୁଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତିକାର କରଣୀୟ । ପ୍ରାଣପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସର୍ବକଷ୍ଟ ନିବାରଣ ଯନ୍ତ୍ର ପୂଜାକରିବା ସହ ଛିନ୍ନମସ୍ତା କବଚ ଧାରଣ କରିବେ । ଅନ୍ଧ, ବିଧବା ଅସହାୟା ମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ଗୋମାତାର ସେବାକରିବା ଆବଶ୍ୟକ । କୁଷ୍ଠ ରୋଗୀ ଓ କୁକୁରକୁ ଖାଦ୍ୟ ଦିଅନ୍ତୁ ।


ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ
  • 5
    Shares
  • 5
    Shares
error: Content is protected !!