Yearly Kanya Rashiphala

ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ

Mesha barsika rasifala
ମେଷ
yearly odia rasiphala for brusha
ବୃଷ
Mithuna odia rasifala 2018
ମିଥୁନ
Karkata oriya barshika rashiphala
କର୍କଟ
Singha barsika horoscope
ସିଂହ
Kanya rashi phal for 2018
କନ୍ୟା
Libra odia horoscope Tula
ତୁଳା
Bichha this year rasifala
ବିଛା
Dhanu rasi astrology 2018
ଧନୁ
Barsika Makara oriya horoscope
ମକର
Odia Kumbha yearly rasifala
କୁମ୍ଭ
Odia Mina 2018 rasifala
ମୀନ

 


Yearly Horoscope Kanya

କନ୍ୟା ରାଶି

ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ରବି, ଶୁକ୍ର ଓ ଶନି ଚତୁର୍ଥରେ, ଚନ୍ଦ୍ର ଦଶମରେ, ମଙ୍ଗଳ ଓ ଗୂରୁ ଦ୍ଵିତୀୟରେ, ବୁଧ ତୃତୀୟରେ, ରାହୁ ଏକାଦଶରେ ଓ କେତୁ ପଞ୍ଚମରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି।


 

ବାର୍ଷିକ ରାଶିଫଳ କନ୍ୟା ୨୦୧୮

ଦୈନିକ ସାପ୍ତାହିକ ମାସିକ ବାର୍ଷିକ

ବାର୍ଷିକ ଶୁଭାଶୁଭ ଫଳ: 

କନ୍ୟାରାଶି ଜାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭାଶୁଭ ମିଶ୍ରିତଫଳ ଭୋଗ ହେବ । ତେଣୁ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ଯଥାବିଧି ପ୍ରତିକାର କରିଚାଲିବା ଆବଶ୍ୟକ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ । ବହୁଦିଗରୁ ସାହାଯ୍ୟ-ସହଯୋଗର ହାତ ଗୁଡିଏ ଲମ୍ବି ଆସିବା ଫଳରେ ଲକ୍ଷ୍ୟସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବାର ପଥ ପ୍ରଶସ୍ତ ହୋଇଯିବ । ସାମାଜିକ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ବଢିବ । ତୀର୍ଥ ଭ୍ରମଣ ଯୋଗ ରହିଛି । ଉଚ୍ଚମନ୍ୟତା ବୃଦ୍ଧି ହେବା ସହିତ ଉଚ୍ଚାକାଂକ୍ଷାର ପରିପୁଷ୍ଟି ସାଧନ ନିମନ୍ତେ ଉଦ୍ୟମ କରିଚାଲିବେ। ମଉଜ-ମଜଲିସ୍ ମନୋ ରଞ୍ଜନର ମଉକା ମଧ୍ୟ ପାଇବେ । ବନ୍ଧୁ ମିଳନର ହସଖୁସି ମାହୋଲମଧ୍ୟେ ନିଜକୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରିବାର ସୁଯୋଗ ରହିଛି । ଚେଷ୍ଟା ଦ୍ଵାରା ନିଜର ହକ୍ ସାବ୍ୟସ୍ତରେ ସଫଳ ହେବେ । ଶୁଭ ସମୟ ଫେବୃୟାରି ତା୧୫ରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୫, ଜୁନ ତା୧୫ ରୁ ଅଗଷ୍ଟ ତା୧୬, ନଭେମ୍ବର ତା୧ରୁ ଡିସେମ୍ବର ତା୧୪ ମଧ୍ୟରେ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି, ରାଜନୈତିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦବୀ ଲାଭ ଓ ନୂତନ ଗୃହନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ହୋଇ ପାରିବ । ଭାବଭଙ୍ଗୀ, ଠାଣି ଓ ଚାଲିଚଳନ ଦେଖିଲେ ଜଣାଯିବ ଯେ ଆପଣ ଯଥାର୍ଥରେ ଜଣେ ସେନାପତି ବା ପୁଲିସ ହାକିମ, ଅଥବା ପ୍ରଶାସକ । ଲକ୍ଷ୍ୟହାସଲ ହିଁ ମୂଳ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ହେବ । ଧନାର୍ଜନ ଉଦ୍ୟମସଫଳ ହେବ । ଦୃଢମନରେ ପରୋପକାର କରିବେ । ଆସକ୍ତି ମୋହ, ଲୋଭ, କ୍ରୁର କର୍ମ ଗୁଡିକ ପାଇଁ ଅପଯଶ ପାଇବେ । ନୀତିସମ୍ପନ୍ନ ଓ ଆତ୍ମବିଶ୍ଵାସ ଦ୍ଵାରା ଅନ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିପାରିବେ । କୌଣସିଥିରେ ଅଭିମାନ ନଥାଇ ସନ୍ତାନମାନେ ସୁନାମ ଅର୍ଜନ କରିବେ । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ବିଶେଷ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ନିଜ ସ୍ଵାର୍ଥକୁ ସର୍ବସ୍ଵ ମଣି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଓ ପରୋକ୍ଷରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ । ଅଶୁଭ ଫଳ ମଧ୍ୟରେ ବହୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅପ୍ରିୟତା ଓ ଯାନବାହାନ ଭ୍ରମଣ ସଙ୍କ୍ରାନ୍ତିୟ ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ କରାଇବ ଏବଂ ମିତ୍ର, ଭ୍ରାତୃ ବିବାଦର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ଏକବୁଝା ପ୍ରକୃତି ନିମନ୍ତେ ଆପଣା ଲୋକଙ୍କୁ ଉପେକ୍ଷା କରି ନିଜେ ଅବାଞ୍ଛିତ ହୋଇ ପଡିବେ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କପ୍ରତି ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ-କର୍ମକୁ ପାସୋରି କେବଳ ନିଜକୁ ଦେଖିବେ । ଧର୍ମଦିଗରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇ ବୈଷୟିକ-ଆସକ୍ତି ଦ୍ଵାରା ଜଡିତ ହେବେ । ଭାଗ୍ୟର ବିଡମ୍ବନା ଭୋଗ ହେବ । ବିଶେଷ ଅସୁସ୍ଥି ଜନିତ ବାଧା କିମ୍ବା ବୈଷୟିକ ସମସ୍ୟା ଘଟି ହନ୍ତସନ୍ତ ହେବାର ନ।ହିଁ । ମଝିରେ ମଝିରେ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଚୋରୀ, ପ୍ରତାରଣା ଯୋଗୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବେ । ଦୈବୀଶକ୍ତି ବଳରେ ଅନେକ ବିପଦରୁ ରକ୍ଷା ପାଇପାରିବେ ।

ମହିଳା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ: 

ଗୃହିଣୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପରିଶ୍ରମପଦ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଅପରପକ୍ଷେ ଶୁଭଯୁକ୍ତ ହେବ । ଯଶମାନ ଉଚ୍ଚା ରହିବ, ନିଜ ଲୋକଙ୍କ ଶ୍ନେହ-ଶ୍ରଦ୍ଧା ପାଇବେ । ଶୁଭଶଙ୍ଖ ଧ୍ଵନିର ଅବସର ଯୁଟିବ । ବନ୍ଧୁମେଳରେ ଆଦୃତି ବଢିବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ , ଘରେ ଓ ବାହାରେ ପ୍ରଭାବ ବୃଦ୍ଧି ଫଳରେ ସମୟ ଖୁବ ଭଲରେ କଟିବ । କୌଣସି ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ଯୋଗ ଦେବାର ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଆସିବ । କୁମାରୀ ମାନଙ୍କର ମନ ମୁତାବକ ପାତ୍ରସହ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ ହେବ । ବିବାହ ପରେ ନିଜ ସ୍ଥିତିର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘଟିବ ଓ ଉନ୍ନତି ହେବ । ପାରିବାରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗୁରୁଜନଙ୍କ ସ୍ନେହ-ସହାନୁଭୁତି ହାସଲରେ ସମର୍ଥ ହୋଇ ପାରିବେ । ବାହ୍ୟ ପ୍ରତିପତ୍ତି ଉଣା ହେବ ନାହିଁ । ପରିବାର ଓ ସେବାୟତମାନଙ୍କ ଉପରେ କର୍ତ୍ତୃତ୍ଵ ବିସ୍ତାର କରି ହେବ । ପରରିବର୍ତ୍ତନଶୀଳ ଭାଗ୍ୟ ନେଇ ଜୀବନ ଶୈଳୀ ଗଢିବେ । ଧୀର ସ୍ଵଭାବ, ସ୍ଥିରଚିତ୍ତ ଓ ଦୃଢ ବିଚାର ବଳରେ ବିଶେଷ ଭାଗ୍ୟୋନ୍ନୋତି ଘଟାଇ ପାରିବେ । ଆକସ୍ମିକ ଭାବରେ କୌଣସି ଅବାଞ୍ଛିତ ସୂତ୍ରରୁ ମୋଟା ଅର୍ଥ ମିଳିଯିବ । ଘର ଅପେକ୍ଷା କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଜଞ୍ଜାଳ ଅଧିକ ମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ । ଅକସ୍ମାତ ଭୂମିଲାଭ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଘଟିବ । ବିଦେଶୀ ବା ଦୂର ବନ୍ଧୁ ଖୁବ୍ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ।

ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ: 

ଶାରୀରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ହାନି ଘଟିବ ନାହିଁ । ପୁରୁଣା ରୋଗବ୍ୟାଧିର ପ୍ରକୋପ କମିଯିବ । କିନ୍ତୁ ମାନସିକ ସୁସ୍ଥତା ସର୍ବଦା ଠିକ୍ ରହିବ ନାହିଁ ।  ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟପ୍ରାୟ ଭଲ ରହିବ । କାନ୍ଧ  ଓ ହାତରେ ସାମାନ୍ୟ ଧରଣର ପୀଡା କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବେ । ବୟସ ବୃଦ୍ଧି ସତ୍ଵେ ପ୍ରାୟତଃ ସୁସ୍ଥ, ନିରୋଗ ଓ ବଳିଷ୍ଠ ଜୀବନଯାପନ କରିବେ ।  ଆଘାତ ପ୍ରାପ୍ତି ବା ରକ୍ତ ଦୋଷରୁ ଅଥବା ଗୁପ୍ତ ରୋଗପାଇଁ ସାମୟିକ କଷ୍ଟ ଭୋଗିବେ । ପ୍ରଚୁର ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ଓ ବ୍ୟାୟାମ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦରକାର । ଘଣ୍ଟିକା ପାକସ୍ଥଳୀ, ମୂତ୍ରାଶୟ ଓ ଆମାଶୟ  ରୋଗ ଏବଂ ଟାଇଫଏଡ ଆଦି ବେଳେବେଳେ ପୀଡା ଦେବ । ଖାଦ୍ୟ ଭିତରେ ସୁରସ ଖାଦ୍ୟ, ଚୂଡାଭଜା, ଅଦା, ଟମାଟୋ, ଗାଜର, ପାଳଙ୍ଗ ଶାଗ, କଲରା, କାଗେଜିଲେମ୍ବୁ ଅଧିକ ଖାଇବା ଉଚିତ । ପିତ୍ତପ୍ରକୂପିତଉଦର ରୋଗର ଉପସର୍ଗ ସାଙ୍ଗକୁ ସାମୟିକ ରକ୍ତଚାପ ଓ ଶିରୋପୀଡା ମିଳିତ ପ୍ରଭାବ ବିସ୍ତାରି ହନ୍ତସନ୍ତ ହେବେ ।

ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ:

ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ପାଇଁକେତେକାଂଶରେ ଅନୁକୂଳ ହେବ । ଅଧ୍ୟୟନ ପ୍ରତି ନିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ସାଙ୍ଗଠନିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜଡିତ ହେଲେ ବି ମୁଖ୍ୟ କର୍ତ୍ତବ୍ୟକୁ ଗୁରୁତ୍ଵ ଦେବେ । ଫଳରେ ଅଧ୍ୟବସାୟ ଓ ଅଧ୍ୟାପନା ଆଶା ବହୁତ ଅଧିକ । ଖେଳକୁଦ, ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ସମୟ ବେଶ ସୁଖରେ କାଟିବେ । ପଢାପଢିରେ ମନଲାଗି ରହିବ ଓ ପରୀକ୍ଷାରେ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଉଚ୍ଚଶ୍ରେଣୀ ପାଇବେ ଏବଂ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପାଇବାର ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ପରିଶ୍ରମ ନ ବଢାଇଲେ ଉତ୍ତମ ରୂପେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସିଦ୍ଧି ସମ୍ଭବ ହେବ ନାହିଁ । ସ୍ଥଳ ବିଶେଷେ ସ୍ଥାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯୋଗ ଅସନ୍ତୋଷର କାରଣ ହେବ । ବେଳେ ବେଳେ ବିବାଦମାନ ପରିସ୍ଥିତିର ବି ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ ।

ପାରିବାରିକ: 

ପାରିବାରିକ ସ୍ତରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଓ ପ୍ରତିପତ୍ତି ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବ । ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଂପୃକ୍ତି ଘଟିବ ଓ ମର୍ଯ୍ୟ।ଦା ବୃଦ୍ଧି ଅବଧାରିତ । ଅପର ପକ୍ଷେ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାକୁ ଜାଣିଶୁଣି ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିବେ । ଆୟଦିଗ ଠିକ ରହିବ । ଋଣବୃଦ୍ଧି ଆଶଙ୍କା ନ ଥିଲେ ବି ହାତମୁଠା ଖାଲି ହେବା ଭଳି ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ସୁଖରେ କାଟିବେ । ମାଙ୍ଗାଲୋତ୍ସବ ଗୃହରେ ପ୍ରତିପାଦିତ ହୋଇ ଅତି ନିକଟର ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବଙ୍କସହ ପ୍ରିୟତା ସୃଷ୍ଟିହେବ । ସନ୍ତାନ ସନ୍ତତି ମାନଙ୍କପାଇଁ ବର୍ଷ ଫଳ ଉତ୍ତମ । ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ । ମାତୃପୀଡା ଯୋଗ ରହିଛି । ଆଗାମୀ ଯୋଜନା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବେ । ଜୁଲାଇ, ଅଗଷ୍ଟରେ ଯଥେଷ୍ଟ ଆର୍ଥିକ ଉନ୍ନତି ଘଟିବ ଓ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଶୁଭ ଫଳ ପାଇବେ । ପାରିବାରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅସନ୍ତୋଷ, କ୍ଷୋଭ ଓ ଅବଶୋଷ ଦୂରେଇ ଯିବ । ଗୁରୁଜନ କେହି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟରହିବେ । ଅ।ବଶ୍ୟକସ୍ଥଳେ ଛଳନାର ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ରୟ ନେଇ ନିଜର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରଖିବେ । ନାନା ବାଟରେ ଧନାଗମ ଘଟିବ । ସେହିପରି ଖର୍ଚ୍ଚର ଦ୍ଵାର ସାହାଣ ମେଲା ରହିବ । ଅର୍ଥକୁ ମଧ୍ୟ ଭଗବାନ ଜ୍ଞାନ କରି ଗୁରୁତ୍ଵ ଦେଇ ଚାଲିବେ ।

ବ୍ୟବସାୟ ଓ ଚାକିରି:

ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ବେଳେବେଳେ ଲାଭର ପରିମାଣ ଆଶାତୀତ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଫଳରେ ପ୍ରସାର ପ୍ରଚାର ଦିଗରେ ମନ ବଲେଇବେ । ଶ୍ରମନିଷ୍ଠା ଦର୍ଶାଇ ସରକାରୀ ଦିଗରୁ ଲାଭବାନ ହେବା ଭଳି ସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରି ହେବ । କର୍ମରେ ମନଲଗେଇ ବିଶେଷେ ସହାନୁଭୁତି ହାସଲକରି ନିଜ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିପାରିବେ । ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ ତୁଳନାରେ ଅଧିକ ପାରିଶ୍ରମିକ ଆଦାୟର ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇବେ । କାରବାରର ସୀମା ବଢାଇ ହେବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ମାଲିକ ସପକ୍ଷ ସଂଗଠନର ନେତୃତ୍ଵ ନେଇ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷଙ୍କ ଶ୍ରଦ୍ଧାଭାଜନ ହେବେ । ପରିଶ୍ରମ ବିନା ଅଧିକ ଲାଭବାନ ହେବା ନିମନ୍ତେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସିଡି ରୂପେ ବ୍ୟବହାର କରିବେ । ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତିସହ ଆର୍ଥଲାଭ ହେବ । ସ୍ଥାନାନ୍ତର ନହୋଇ ଥିଲେ, ବର୍ଷର ଆରମ୍ଭରେ ଉତ୍ତମ ସ୍ଥାନରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ହେବେ । ନିଜର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଓ ସୁନାମ ବଢିବ ଆୟ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତମ ହେବ । କଳବଳ ଖଟାଇ ନିଜର ସ୍ଥାନକୁ କୌଣସିମତେ ଦୃଢ ରଖି ପାରିବେ । ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥଳରେ ବହୁ ସମୟ ବାହାରେ କଟାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ । ଭିନ୍ନ ରାସ୍ତାରେ ଆୟବୃଦ୍ଧିର ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ ଚାଲୁରଖିବେ । ରାଜନୀତିରେ ଉଚ୍ଚ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପ୍ରଚୁର ମିଳିବ । ମୁଣ୍ଡ ଉଚ୍ଚାରଖି ଜନ ସମର୍ଥନର ଅଧିକାରୀ ହୋଇ ସାହାଯ୍ୟ-ସହଯୋଗ ଲାଭ କରିବେ । କୃଷିଜୀବୀମାନେ ଊଣା ଅଧିକ ରୂପରେ ଲାଭବାନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଚାଷରେ ଏ ବର୍ଷ କୌଣସି ବାଧା ବନ୍ଧନ ନମାନି ଆଗେଇ ଯିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ।ତୈଳବୀଜ ଓ ରବି ଫସଲ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ଅମଳ କରି ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜଭୁତ କରିବେ । କ୍ଷେତରୁ ବେଶ୍ ଲାଭବାନ ହୋଇ ପାରିବେ । ଲୁହା, କାଠ, କୋଇଲା, କଳକବ୍ଜା, ବ୍ୟବସାୟରୁ, କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟରୀରୁ ଯଥେଷ୍ଟ ଲାଭ ଉଠାଇବେ । ପରିବହନ ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ଷତିର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି ।

ପ୍ରତିକାର: 

ପ୍ରାଣପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଶନିଯନ୍ତ୍ର ପୂଜାକରିବା ସହ ଛିନ୍ନମସ୍ତାଙ୍କ କବଚ ଧାରଣ କରିବେ । ଗୃହରେ ବା ଗ୍ରହମନ୍ଦିରରେ ଯଜ୍ଞକରି ଦିନ ଦୁଃଖୀଙ୍କୁ ଅନ୍ନବସ୍ତ୍ର ଦାନ ଦିଅନ୍ତୁ । ଅନ୍ଧ, ବିଧବା ଅସହାୟା ମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ଗୋମାତାର ସେବାକରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଭିକାରୀ ଓ କୁକୁରକୁ ଖାଦ୍ୟ ଦିଅନ୍ତୁ ।


ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ
error: Content is protected !!