Yearly Tula Rashiphala

ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ
  • 20
    Shares

Mesha barsika rasifala
ମେଷ
yearly odia rasiphala for brusha
ବୃଷ
Mithuna odia rasifala 2018
ମିଥୁନ
Karkata oriya barshika rashiphala
କର୍କଟ
Singha barsika horoscope
ସିଂହ
Kanya rashi phal for 2018
କନ୍ୟା
Libra odia horoscope Tula
ତୁଳା
Bichha this year rasifala
ବିଛା
Dhanu rasi astrology 2018
ଧନୁ
Barsika Makara oriya horoscope
ମକର
Odia Kumbha yearly rasifala
କୁମ୍ଭ
Odia Mina 2018 rasifala
ମୀନ

 


Yearly Horoscope Tula

ତୁଳା ରାଶି

ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ରବି, ଶୁକ୍ର ଓ ଶନି ତୃତୀୟରେ, ଚନ୍ଦ୍ର ନବମରେ, ମଙ୍ଗଳ ଓ ଗୁରୁ ସ୍ଵରାଶିରେ, ବୁଧ ଦ୍ଵିତୀୟରେ, ରାହୁ ଦଶମରେ ଓ କେତୁ ଚତୁର୍ଥରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି ।


 

ବାର୍ଷିକ ରାଶିଫଳ ତୁଳା ୨୦୧୮

ଦୈନିକ ସାପ୍ତାହିକ ମାସିକ ବାର୍ଷିକ

ବାର୍ଷିକ ଶୁଭାଶୁଭ ଫଳ: 

ତୁଳାରାଶି ଜାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭଫଳର ପରିମାଣ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅଧିକ ହେବ । ଶତକଡା ୭୦ଭାଗ ଶୁଭଫଳ ଭୋଗ କରିବେ । ତେଣୁ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ଯଥାବିଧି ପ୍ରତିକାର କରିଚାଲିବା ଆବଶ୍ୟକ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ କେହି ଉତ୍ତମ ବ୍ୟକ୍ତି ସାହାଯ୍ୟ-ସହଯୋଗ କରିବେ । ଶତ୍ରୁମାନେ ପଛେଇଯିବେ ରୁଣ ଓ ରୋଗ ପୀଡାରୁ ନିସ୍ତାର ପାଇବେ । କୌଣସି ଦିଗରୁ ପ୍ରବଳ ଲାଭବାନ ହେବେ । ନିଜ ବୁଦ୍ଧିରେ ବାଟ ଚାଲିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ପାରିବାରିକ ସ୍ତରରେ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ଦୂରେଇଯାଇ ସୁଖ- ଶାନ୍ତିଅତୁଟ ରହିବ । ଉନ୍ନତିମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପରେ ବାଧା ପ୍ରତିରୋଧ ହଟିଯିବ, ଦାମ୍ପତ୍ୟ ସୁଖବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଆନନ୍ଦିତ ହେବେ । ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶାନ୍ତଶିଷ୍ଟ, ସତ୍ୟବାଦୀ, ଶାସ୍ତ୍ରପୁରାଣପ୍ରିୟ, ଧର୍ମାତ୍ମା, ଗୁରୁବ୍ରାହ୍ମଣ ଭକ୍ତ, ପରିଜନ ଓ ସାଧୁଜନପ୍ରିୟ, ସରଳ ହୃଦୟ, ବୁଦ୍ଧିମାନ, ଧୈର୍ଯ୍ୟବାନ, ସାଧୁସ୍ଵଭାବ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ । ପରର ଅନିଷ୍ଟ ଚିନ୍ତା କରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ନ୍ୟାୟ ବାଟରେ ଚାଲିଲେ କ୍ରମଶଃ ବିପତ୍ତି କଟିବା ଫଳରେ ସୁଖ ସୌଭାଗ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଓ ପାରିବାରିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପରି ବର୍ତ୍ତନ ସାଙ୍ଗକୁ ଅର୍ଥସଙ୍କଟରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ । ନିଜର ବାପା, ମା, ଭାଇ, ଭଉଣୀଙ୍କ କଥା ବୁଝିବାକୁ ବେଶି ଆଗଭର ହେବେ। ଇନ୍ଦ୍ରିୟପରାୟଣତା ଓ ବିଷୟବାସନା ଉପରେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ଵ ଦେବେ। ପରଧନ ଭୋଗ କରିବାର ଲାଳସା ଓ ଯୁକ୍ତି-ତର୍କରେ ଦକ୍ଷତା ସହ ବ୍ୟବହାରିକ ବିଜ୍ଞାନ ଓ ଦର୍ଶନର ଗଭୀରତା ଭିତରକୁ ଟାଣିହୋଇ ଯିବେ ।

ମହିଳା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ: 

ଗୃହିଣୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶ୍ଵାସରୋଧକର ସମସ୍ୟା ଦୂରହୋଇ ଯିବ । ମର୍ଯ୍ୟାଦା ଆଖୁର୍ଣ୍ଣ ରହିବ । କର୍ତ୍ତବ୍ୟ କର୍ମ ଦିଗଟି ସ୍ଵଚ୍ଛନ୍ଦ ହୋଇ ସବୁ ଦିଗରୁ ଶାନ୍ତି ମିଳିବ । ଆବଦ୍ଧ ଯୋଗ ଦୂରେଇ ଗଲାଭଳି ଅନୁଭୂତି ମିଳିବ । ପାରିବାରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନର ସହିତ ଦିନଚର୍ଯ୍ୟା କରି ସୁଖେ-ଦୁଃଖେ ଚଳିବାରେ ବାଧା ଉପୁଜିବ ନାହିଁ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରଟି ହାତଛଡା ହେବାର ନାହିଁ । ସଚ୍ଚରିତ୍ର, ସୁଗୃହିଣୀ, ବିନୀତା, ଓଜସ୍ଵିନୀଭାଷିକା, ସନ୍ତାନବତ୍ସଳା, ସ୍ନେହମମତାପୂର୍ଣ୍ଣା, ପତୀବ୍ରତା ଓ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ହିତୈଷିଣୀ ହେବେ । ପରିବାରରେ ଆଦରଣୀୟା ହୋଇ ସୁଖଭୋଗ କରିବେ । ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉନ୍ନତି କରିପାରିବେ। ନ୍ୟାୟମାର୍ଗ ଓ ମିଷ୍ଟ ବଚନ ଆପଣଙ୍କର ଭୂଷଣହେବ । ନିକଟସ୍ଥ ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ ଭ୍ରମଣକରି ବେଶ୍ ଆନନ୍ଦ ଅନୁଭବ କରିବେ । ପ୍ରବାସରେ ମଧ୍ୟ କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉନ୍ନତିକର ହେବ । ଅଧିକ ଭାଗ୍ୟବାଦିନୀ ହୋଇ ନିଜ ଗୋଡରେ ନିଜେ ଠିଆ ହେବାକୁ ସାହସ ବାନ୍ଧିବେ । କୁମାରୀ ଓ ଯୁବତୀମାନେ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ସୂତ୍ରରୁ କିଛି ଧନ ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇବାର ଯୋଗ ଅଛି । ସ୍ଵାର୍ଥକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ସବୁଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରି ସୁଯୋଗ ହାସଲ କରିବେ । ପଶୁ ସମ୍ପଦ, ଧନ ସମ୍ପତିରେ ଘର ହସି ଉଠିବ । ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ, ସିଲାଇକାରିଣୀ, ଲେଖିକା ବା ଚାକିରିରେ ଉତ୍ତମ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ । ସମାଜ ସେବା ଓ ରାଜନୀତିରେ ସ୍ଵନାମ ଅର୍ଜନ କରିପାରିବେ ।

ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ:

ଶାରୀରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ । ମାନସିକ ଦୁର୍ବଳତା ଲାଗି ରହିବ । ସ୍ଫୁର୍ତ୍ତି ହ୍ରାସ ପାଇବ । ଶର୍ଦ୍ଦି- ଶ୍ଲେଷ୍ମା ପ୍ରକୋପର କବଳିତ ହୋଇ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେବେ । ପୁରୁଣା ରୋଗର ପୀଡା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଏପରିକି ଶଜ୍ୟାଶାୟୀ ହେବାର ଆଶା କରାଯାଇ ପାରେ । ଦେହ ସୁଦୃଢ ଥିବାରୁ ସହଜରେ ରୋଗରେ ପଡିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ଅଯଥା ମନ ବ୍ୟାଧିରେ ଆଖିରୋଗ ସହିତ ଟାଇଫଏଡ, ଯକ୍ଷ୍ମା, ଜଣ୍ଡିସ, ଆମାଶୟ, ଅମ୍ଳ, ଅଜୀର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଭୃତି ରୋଗ ଦେଖା ଦେଇପାରେ । ମାଛ, ଛେନା, ପାଳଙ୍ଗ, ବାଦାମ, ଦହି ଓ ଲେମ୍ବୁ ସରବତ ପ୍ରଭୃତି ଖାଇବା ହିତକର ।

ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ:

ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ କେତେକ ଦିଗରୁ ଅନୁକୂଳ ହେବା ସତ୍ତ୍ୱେ ମୋଟାମୋଟି ସୁଫଳ ପାଇବେ । ପରିଶ୍ରମର ମୂଲ୍ୟ ମିଳିବା ହେତୁ ଉଚ୍ଚାକାଂକ୍ଷା  ଜାଗ୍ରତ ହେବ ଓ ଅଧ୍ୟୟନ ପ୍ରତି ଉତ୍ସର୍ଗିକୃତ ହେବେ । ଅଧ୍ୟବସାୟର ଉତ୍ତମ ଫଳ ଆସ୍ଵାଦନ ନିମନ୍ତେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ଯୋଜନା ଚିଠା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ । ଯୋଜନା ଫଳପ୍ରସୂ ହେବା ସହଜ ସରଳ ହୋଇଯିବ । ଫଳରେ ଶିକ୍ଷାରେ ଦ୍ରୁତ ଗତି ଅତିଷ୍ଠକର ହେବ । ବିଦ୍ୟାଦତା ଯନ୍ତ୍ର ପୂଜା କରିବା ନିତ୍ୟାନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ।

ପାରିବାରିକ:

ପାରିବାରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସନ୍ତାନ-ସନ୍ତତିଙ୍କ କାରଣରୁ ଶ୍ନେହ-ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେବ । ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ ସଂପୃକ୍ତି ଘଟିପାରେ । ଆୟ ଦିଗଟି ଉତ୍ତମ । ଅଯଥା ବ୍ୟୟକୁ ରୋକିଲେ ଦଇବି କୃପା ମିଳିବ ଓ ବୈଷୟିକ ଉନ୍ନତି ମଧ୍ୟ ହେବ । କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅସ୍ଥିରତା ଓ ଅଶାନ୍ତି ଦୂରେଇଯିବ । ପରସ୍ପର ପ୍ରତି ବିଶ୍ଵାସ ଭରସା ନିଷ୍ଠା ଜନିତ ଯେଉଁ ଆନ୍ତିରକତା ବୁଝାମଣା ଆତ୍ମିକ ବନ୍ଧନକୁ ସୁଦୃଢ କରି ରଖିବ । ଯାହାର ପ୍ରଭାବରେ ପ୍ରତିକୂଳ ସ୍ରୋତକୁ ଆତିକ୍ରମ କରିହେବ । ସିଧା ଓ ଟାଣୁଆ ଶକ୍ତି ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ସୁଦୃଢକରି ସ୍ଥିର ହିସାବରେ ଚଳିବାରେ ପ୍ରେରଣା ପ୍ରଦାନ କରିବ । କୁଳଶ୍ରେଷ୍ଠ ଓ କୀର୍ତ୍ତିଶାଳୀ ଭଳି ଦିବ୍ୟ ଗୁଣ ଗୁଡିକ ଠୁଳ ହେବ । ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସୁଖ, ଦୁଃଖ ତଥା ମନର ଭାବ କେହି ଠିକ୍ ଭାବେ ଠଉରେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ । ଜଣେ ସତ୍ ପରାମର୍ଶଦାତା, ଶିକ୍ଷକ, ଦାର୍ଶନିକ, ଉପଦେଷ୍ଠା, ଆଇନଜ୍ଞ, ବୈଜ୍ଞ।ନିକ, କର୍ତ୍ତବ୍ୟନିଷ୍ଠ, କର୍ମଠ, ସଚ୍ଚୋଟ ବ୍ୟକ୍ତିରୁପେ ସମାଜର ସ୍ଵୀକୃତି ପାଇବେ । କର୍ତ୍ତବ୍ୟନିଷ୍ଠ, ଉଦ୍ୟମୀ, ଦକ୍ଷ, ଜନପ୍ରିୟ, ସିଦ୍ଧହସ୍ତା, କବି, ସୁବକ୍ତା, ଧାର୍ମିକ, ବନ୍ଧୁ-ବାନ୍ଧବ ପ୍ରିୟ, ଗୁରୁଦେବତାରେ ଭକ୍ତି ଭଳି ନିଷ୍କଳଙ୍କ ଗୁଣଗୁଡିକରେ ଭୂଷିତ ହେବେ ।

ବ୍ୟବସାୟ ଓ ଚାକିରି: 

ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ କାରବାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅବନତି ଘଟିବ ନାହିଁ । କାରବାର ଦିଗରୁ ପ୍ରଚୁର ଲାଭବାନ୍ ହେବେ। ନିଜର ପ୍ରତିପତ୍ତି ବିସ୍ତାର କରି ପାରିବେ । ସଂସ୍ଥା ମଧ୍ୟରେ ବିରୋଧୀ ତତ୍ତ୍ଵ ସକ୍ରିୟ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଗତାନୁଗତିକ ଭାବେ ଅତିବାହିତ ହେବ । କିନ୍ତୁ ସତ୍ୟର ଜୟ ହେବ ଓ ଭୁଲ୍ ଠିକ୍ ଜାଣିହେବ । କୋର୍ଟ-କଚେରୀ ମାମଲାରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିବ । ଶ୍ରମିକ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆରମ୍ଭରୁ ଖାମଖିଆଲ କରି ପତନ ଅଭିମୁଖୀ ହୋଇ ପାରନ୍ତି । ସ୍ଥଳ ବିଶେଷରେ ବିଦ୍ରୋହ ବା ଅଶାନ୍ତିର ମୁହାଁମୂହିଁ ହୋଇ ଧନମାନ ଦିଗରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବେ । ବିଶେଷ ଧୈର୍ଯ୍ୟଧାରୀ ଓ ପରିଶ୍ରମୀ ନ ହେଲେ ବ୍ୟବସାୟକୁ ରକ୍ଷା କରିବା କାଠିକର ପାଠ ହେବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବିବାଦୀୟ ସ୍ଥିତି ଓ ଶତ୍ରୁଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରତି ନିୟତ ସଂଘର୍ଷ କରି ସମାଧାନର ରାସ୍ତା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ । ଉପରିସ୍ଥ ଓ କିଛି ସହକର୍ମୀ ଭୁଲ୍ ବୁଝି ମତାନ୍ତର ସୃଷ୍ଟି ହେବ । ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ଵାଭିମାନ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ସଙ୍ଘର୍ଷରତ ହେବେ ଓ ଶତ୍ରୁ ବା ବିରୋଧୀମାନେ ଭୂମିଗତ ହେବେ । ଏପରିକି ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ଅମଳିନ ରହିବ । କୃଷି ଜୀବୀମାନେ ସତ୍ୟ ଧର୍ମ ଉପରେ ଆସ୍ତାରଖି କାଳାତିପାତ କରିବେ ଅଭାବ ଅସୁବିଧାର ଦିନ ଦୂରେଇ ଯିବ । ଆମୋଦ-ପ୍ରମୋଦ, କ୍ରିଡା, ଆଡମ୍ବରରେ ଆଗ୍ରହ ବଢିବ । ଯଥାର୍ଥ କର୍ମ ଯୋଗୀ, ଉତ୍ସାହୀ, ଶିଳ୍ପୀ, ସହିତ୍ୟିକ, ସଂଗୀତଜ୍ଞ, ଯାନ୍ତ୍ରିକ ଭାବେ କ୍ଷାତି ଅର୍ଜନ କରିବେ ।

ପ୍ରତିକାର: 

ଗୁରୁଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତିକାର କରଣୀୟ । ପ୍ରାଣପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଶ୍ରୀ ଯନ୍ତ୍ର ପୂଜାକରିବା ସହ ଉଗ୍ରତାରାଙ୍କ କବଚ ଧାରଣ କରିବେ । ବ୍ରାହ୍ମଣ, ଅନ୍ଧ, ବିଧବା ଅସହାୟା ମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ । ଗୋମାତାର ସେବାକରିବା ଆବଶ୍ୟକ । କୁକୁରକୁ ଖାଦ୍ୟ ଦିଅନ୍ତୁ ।

 


ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ
  • 20
    Shares
  • 20
    Shares
error: Content is protected !!