Yearly Brusha Rashiphala

ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ
  • 3
    Shares

Mesha barsika rasifala
ମେଷ
yearly odia rasiphala for brusha
ବୃଷ
Mithuna odia rasifala 2018
ମିଥୁନ
Karkata oriya barshika rashiphala
କର୍କଟ
Singha barsika horoscope
ସିଂହ
Kanya rashi phal for 2018
କନ୍ୟା
Libra odia horoscope Tula
ତୁଳା
Bichha this year rasifala
ବିଛା
Dhanu rasi astrology 2018
ଧନୁ
Barsika Makara oriya horoscope
ମକର
Odia Kumbha yearly rasifala
କୁମ୍ଭ
Odia Mina 2018 rasifala
ମୀନ

 


Yearly Horoscope Brusha

ବୃଷ ରାଶି

ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁରବି ଶୁକ୍ରଓ ଶନି ଅଷ୍ଟମରେ, ଚନ୍ଦ୍ର ଦ୍ଵିତୀୟରେ, ମଙ୍ଗଳ ଓ ଗୂରୁ ଷଷ୍ଠରେ,ବୁଧ ସପ୍ତମରେ, ରାହୁ ତୃତୀୟରେ ଓ କେତୁ ନବମରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି।


ବାର୍ଷିକ ରାଶିଫଳ ବୃଷ ୨୦୧୮

ଦୈନିକ ସାପ୍ତାହିକ ମାସିକ ବାର୍ଷିକ

ବାର୍ଷିକ ଶୁଭାଶୁଭ ଫଳ:-

ବୃଷରାଶି ଜାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଅଶୁଭଫଳର ପରିମାଣ ଅଧିକ ହେବ । ଶତକଡା ୭୦ଭାଗ ଅଶୁଭଫଳ ଭୋଗ କରିବେ । ଯଥାବିଧି ପ୍ରତିକାର କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଭାରସାମ୍ୟ ରକ୍ଷା କରିବାର ଆଶା କରାଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଯେପରି କର୍ମ ବା ଆଚରଣଯୁକ୍ତ ହେବେ, ଅନୁରୂପ ଫଳଭୋଗ ଘଟିବା ନିଶ୍ଚିତ ହେତୁ ଶୁଭାଶୁଭ ଫଳ ନିଜ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବ । ନିମ୍ନବର୍ଗଙ୍କ ତରଫରୁ ବିଭିନ୍ନ ଭାବରେ ଉପକୃତ ହେବେ । ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତମ । ଧୈର୍ଯ୍ୟ ଓ ସହନଶୀଳତା ରକ୍ଷାକରି ଚଳିଲେ ଶତୃମାନେ କଦାପି କ୍ଷତି କରିବେ ନାହିଁ । ଯୋଜନାବଦ୍ଧତା ଅତୁଟ ରହିବ । ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ-କର୍ମରେ ସଂପୃକ୍ତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ଵ ସ୍ଥାପନ କରି ପତିଆରା ସୁରକ୍ଷିତ କରିବେ ଏବଂ ଆଶା ଅନୁରୂପ ବୈଷୟିକ ଲାଭ ଉଠାଇବାରେ ସମର୍ଥ ହେବେ । ଭୋଗବିଳାସର ବାତାବରଣ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ । ଶତୃମାନଙ୍କୁ ପରାହତ କରି କାମ୍ୟ କର୍ମରେ ଆଗେଇବେ ଓ ଇଷ୍ଟ ସିଧି ଆଉ ଅଟକିବ ନାହିଁ । ଅବଶ୍ୟ ପାରିବାରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବଧା ପ୍ରତିରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ବେଳେବେଳେ ଚିଡିଚିଡା ହେବା ସାଧାରଣ କଥା । ସ୍ଵଳ୍ପକାଳିନ ଗ୍ରହମାନଙ୍କ ଗୋଚର ସ୍ଥିତ୍ୟାଦି ଯୋଗ କରି ବିଚାର କଲେ- ଇଂରାଜୀ ନବବର୍ଷଟି ଯଦିଚ ମଧ୍ୟେ ମଧ୍ୟେ ସାମାନ୍ୟ ଅଶୁଭ ଫଳ ଅନୁଭୂତ ହେବା ଫଳରେ ମନୋବଳ ଭାଙ୍ଗି ଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ । ଶୁଭଫଳ ଗୁଡିକ ହେଲା – ଆଶାବାଦିତା, ମାନସିକ ଦୃଢତା, ଧନାଗମ, ଅଭାବ-ଅନାଟନରୁ ମୁକ୍ତିଲାଭ, ଧର୍ମପ୍ରାଣତା ଓ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ସଚେତନତାରୁ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ତଥା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ସୁରକ୍ଷା ରହିବ। ଆୟ ଉତ୍ତମ ହେବ। ଶତ୍ରୁଜୟ ବା ବିବାଦୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜୟଯୁକ୍ତ ହେବେ । ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମିଳିବ ଓ ନେତୃତ୍ଵ ଲାଭ ଯୋଗ ରହିଛି । ପରିବାରରେ ମଙ୍ଗୋଳତ୍ସବ, ବନ୍ଧୁଲାଭ ଓ ସୁଖଲାଭ ଓ ସୁଖ ସମ୍ମାନଦାୟକ ହେବ । କେତେକ ନିନ୍ଦନୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ହେବେ । କର୍ମ ସଂସ୍ଥାନପ୍ରାପ୍ତି, ଅର୍ଥଲାଭ, ପାରିବାରିକ ଉନ୍ନତି ଓ ବିବାହୋତ୍ସବ ହୋଇଯିବ।

ମହିଳା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ:- 

ବର୍ଷ ଫଳ ଅତି ଉତ୍ତମ। ସ୍ଵାମୀ ସୋହାଗିନୀ ହେବା ସଙ୍ଗେସଙ୍ଗେ ଉତ୍ତମ ଗୃହିଣୀ ଭାବରେ ସ୍ଵନାମ ଅର୍ଜନ କରିବେ। ବନ୍ଧୁମିଳନ ତୀର୍ଥ ଭ୍ରମଣ ଓ ସଂସ୍କୃତିକ ତଥା ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭାଗନେବେ । ଗୃହିଣୀ ମାନଙ୍କ ହାତପାଣ୍ଠି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ଆତ୍ମୀୟ ସ୍ଵଜନଙ୍କର ବିୟୋଗ ଘଟିବ । ସର୍ଦ୍ଦି ପୀଡା, ଭ୍ରମଣଜନିତ କଷ୍ଟ ଓ ଜ୍ଵରାଦି ରୋଗରେ ପୀଡା କଷ୍ଟ ଭୋଗିବେ । ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ପ୍ରୀତିଲାଭ, ବନ୍ଧୁମିଳନ, ଆନନ୍ଦ ଉତ୍ସାହ ବୃଦ୍ଧି ଘଟି ଆୟ ଉତ୍ତମ ହେବ । ପାରିବାରିକ ମାଲିକାନା ଆଖିଦୃଶିଆ ହେବ । ବ୍ୟୟ ହ୍ରାସ ପାଇବ । ଜୁଲାଇ ୧୫ ଠାରୁ ନଭେମ୍ବର ୧୫ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ସଙ୍ଗେ ପ୍ରଚୁର ଅର୍ଥଲାଭ ହେବ ଓ କୌଣସି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ମଧ୍ୟ ଋଣ ପାଇବା ଯୋଗ ଅଛି । କୁମାରୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପରିଶ୍ରମଯୁକ୍ତ ହେବା ସତ୍ତ୍ଵେ ମଧ୍ୟେ ମଧ୍ୟେ ଅଏସ-ଆରମର ଅବସରର ବି ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଗଠନମୂଳକ ଦିଗରୁ ଆଗେଇ ପାରିବେ । ବିବହୋତ୍ସବ, ଆନନ୍ଦ ଉତ୍ସାହ ବୃଦ୍ଧି ଘଟି ଆୟ ଉତ୍ତମ ହେବ । ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବ ଚର୍ଚ୍ଚା ବଢିପାରେ । କର୍ମଜୀବିନୀମାନେ ଘରେ ଓ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜର ମର୍ଜି ଖଟାଇବାରେ ସଫଳ ହେବେ।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ:- 

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଆଶଙ୍କା ପ୍ରାୟତଃ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଖାଦ୍ୟପେୟ ତଥା ବିଶ୍ରାମରେ ଅନିୟମିତତା ଯୋଗେ ଅବସନ୍ନତା ସହିତ ଉଦର ପିଡାବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ନିଜର ପୁରାତନ ରୋଗବ୍ୟାଧି ପ୍ରତି ଉପେକ୍ଷା କଲେ ଅଧିକ ପୀଡିତ ହେବାକୁ କେହି ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ । ଥଣ୍ଡା ଦୋଷର ବିଭିନ୍ନ ଉପସର୍ଗ ଓ ପେଟ ରୋଗର ପ୍ରକୋପ ଏକାଠି ହୋଇ ମୁଖପୀଡା, ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥା ଓ ସ୍ଥଳ-ବିଶେଷରେ ହୃଦୟପୀଡା ବୃଦ୍ଧି କରାଇବ । ଏସବୁ କ୍ଲେଶ ସେପରି ସାଂଘାତିକ ନହେଲେ ବି ବ୍ୟୟ ବହୁଳତାର କାରଣ ହେବ । ଏଥିପାଇଁ କର୍ମଶକ୍ତି ହ୍ରାସ ପାଇବ ଓ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଉଦାସଭାବ ଲାଗି ରହିବ ।

ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ:-

ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭାଶୁଭ ମିଶ୍ରିତଫଳ ମିଳିବ। ଉନ୍ନତି ଦିଗର ପଥ ପ୍ରଶସ୍ତ କରିବ । କିନ୍ତୁ ଉନ୍ନତି ଦିଗରେ କେତେ ବାଟ ଯିବେ ତାହା ନିଜର କର୍ମ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଛି । ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ ସାଙ୍ଗମେଳକୁ ସତର୍କ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଅଧ୍ୟୟନ ପଟ୍ଟୁତାକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରି ଶେଷବର୍ଷର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନେ କଠୋର ପରିଶ୍ରମ କରି ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହେବେ । ଫେଲ ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ସମୟ ଆସିଯାଇଛି ଯେଉଁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଳମ୍ବ ବା ବାଧା ପ୍ରତିରୋଧ, ଅସମ୍ମାନ ଦେଖା ଦେଉଥିଲା ତାହା ଦୂରେଇ ଜୀବ । ସୁଖୋପଲବ୍ଧି, ଆଶାର ପଦ୍ମ ନିକଟତର ହେବା ଫଳରେ ପ୍ରଶଂସା ପାଇ କର୍ମମୁଖର ରହିବେ । ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ବିଦେଶ ଯାତ୍ରାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । କୌଣସି ଦିଗରୁ ଆଶା-ଆଶ୍ଵାସନାର ଆଲୋକ ଦେଖି ଅଧ୍ୟବସାୟ ବୃଦ୍ଧି କରି ପାରିବେ ।

ପାରିବାରିକ:- 

ସନ୍ତାନ ସନ୍ତତିଙ୍କ ଆଡୁ ଦୁଶ୍ଚିନ୍ତା ବୃଦ୍ଧିର ସମସ୍ୟା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ମନୋବଳ ଦୃଢରଖି ନିଜସ୍ଵ ଆଦର୍ଶ ବା ନୀତି-ନିୟମରେ ପରିଚାଳିତ ହେଲେ ସମ୍ମାନ ଅତୁଟ ରହିବ ଓ ଅଶାନ୍ତିପ୍ରଦ ସ୍ଥିତିକୁ ଅଙ୍ଗୁଳି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ହେବ । ପାରିବାରିକ ପରିବେଶରେ କାହାର ଶରୀର-ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ସଂଶୟକୁଳତା ଲାଗି ରହିପାରେ । ଖର୍ଚ୍ଚବୃଦ୍ଧିକୁ ଆଧାର କରି ଉଦ୍ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ । ତଥାପି ଆୟ ଦିଗଟି ନିଶ୍ଚିନ୍ତ କରିବ ଓ ଆବଶ୍ୟକତା ସବୁ ଭରଣା କରି ଚାଳିବେ । ପାରିବାରିକ ସମ୍ପର୍କର ଡୋରକୁ ଖୋଲାକରି ଚଳିବେ । ଆଶା-ଆଶ୍ଵାସନା ଜନିତ କଳ୍ପନା-ଜଳ୍ପନା ମଧ୍ୟରେ ଶୁଭକାର୍ଯ୍ୟ ପୂରଣ ହେବ । ବାସ ସ୍ଥାନର ସଂସ୍କାର କରିବେ । ଉଚ୍ଚମନ୍ୟତା ସତ୍ତ୍ୱେ ନମ୍ରତା ଓ ସଦାଚାରରେ ରହିବେ । ଆର୍ଥିକ ଦିଗରୁ ସମସ୍ୟା କିଛି ନାହିଁ । ଭବିଷ୍ୟତ ଗଠନ ଯୋଜନାକୁ ତୁରନ୍ତ ଫଳପ୍ରସୂ କରିବାରେ ମନଭାବ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ।

ବ୍ୟବସାୟ ଓ ଚାକିରି:-

ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଅଧିକ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ପାଇ ଲାଭବାନ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ପ୍ରସିଦ୍ଧି ବା ଲୋକପ୍ରିୟତାକୁ ନେଇ ଭାରସାମ୍ୟ ରକ୍ଷାକରିବାରେ ସମର୍ଥ ହେବେ । ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ ଓ ବ୍ୟବସାୟର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଫଳରେ ପ୍ରବଳ ମାତ୍ରାରେ ଲାଭବାନ ହେବେ। ଦୂର ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ନିବିଡ ହେବ । ଶ୍ରମିକ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟନିଷ୍ଠା ଦର୍ଶାଇ ପାରିଶ୍ରମିକ ଅନୁସାରେ ଶ୍ରମଶକ୍ତି ପାଇବେ । ମନୋବଳରେ ବଳୀୟାନ ହେବାର ଉପଲକ୍ଷ ହାତ ପାହାନ୍ତାରେ ରହିଛି । ଲୋକ ସଂପର୍କିତ ବ୍ୟାପାର-ବାଣିଜ୍ୟ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରଶସ୍ତ ସମୟ ପାଇବେ । ନିଜର ସାଧୁତା ଓ ଅନ୍ତର୍ନିହିତ ପ୍ରତିଭାର ସଦୁପଯୋଗ କରିହେବ । କ୍ଷମତା ବିସ୍ତ।ର ପାଇଁ ପ୍ରଶସ୍ତ କ୍ଷେତ୍ର ପାଇବେ। ଉଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ମନେଇ ପାରିଲେ କରିତ କର୍ମାର ପରିଚୟ ହାସଲ କରିବେ । ମାତ୍ର ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ, ଯେପରି ନିଜ ସ୍ଵାର୍ଥ ସାଧନ ମଧ୍ୟେ ଆଉ କାହାର କ୍ଷତି ନକରନ୍ତି ।ଏହି ଦିଗ ପ୍ରତି ସଚେତନ ନରହିଲେ ଗୁଡିଏ ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁ ତିଆରି କରିବେ ଓ ସେମାନେ ସୁଯୋଗ ପାଇବା ମାତ୍ରେ ଭସ୍ମାସୁର ଭଳି ମାରକହାତ ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା ଆଦୌ ଅସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । କୋର୍ଟ କଚେରୀ ଧନ୍ଦାରେ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ରକ୍ଷା କରିପାରିଲେ ଶୀଘ୍ର ଫଇସଲା ହେବ । ରାଜନୀତି ସ୍ତରରେ ପତିଆରା କ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ହେବାର ନାହିଁ । ମୁଖିଆଙ୍କ ନିର୍ଲିପ୍ତଭାବ ବା ଅନାସକ୍ତ ଚାଲିଚଳନ ବଳବତ୍ତର ରହିବ । ସହକର୍ମୀ କେହି ଈର୍ଷାକାତର ହେବେ । କିନ୍ତୁ ସାଧାରଣମାନଙ୍କଠାରୁ ସେବା ଓ ସହୃଦୟତା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ବିଜୟର ସାଫଲ୍ୟ ମୁକୁଟ ନିଶ୍ଚିତ ପିନ୍ଧିବେ । କୃଷିଜୀବୀମାନେ ଆମଦାନୀ ବୃଦ୍ଧିହେବା ଫଳରେ ସରଳ-ସୁନ୍ଦର ଜୀବନ ଧାରାର ଅନୁବର୍ତ୍ତୀ ହେବେ । ଗତାନୁଗତିକ ରୀତିରେ କାରବାର ଚଳାଇ ଚାଲିବେ । କର୍ମଚାରି ମାନଙ୍କ ଉପରେ ସ୍ଵାଭାବିକ ଭରସା ଓ ବିଶ୍ଵାସ ରଖିହେବ । ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ସୁଖ-ଦୁଃଖର ସାଥୀ ସାବିତ ହେବେ । ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ସ୍ଥାନ ବିଶେଷରେ ବହୁ ଆଡମ୍ବରରେ ଲଘୁ କ୍ରିୟା ସୃଷ୍ଟି ହେବ । ଲୋକ ଦେଖାଣିଆ ମନୋବୃତ୍ତି ତ୍ୟାଗ କରି ଚଳିତ ପରମ୍ପରାକୁ ଆଗେଇ ନେବା ଉଚିତ ହେବ । ସାମାଜିକ ଓ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଅବିଚଳିତ ରହିଲେ ମଧ୍ୟ କର୍ମ ବା ଦାୟିତ୍ଵ ପରିବର୍ତ୍ତନର ଅଧୀନ ହେବେ । ମାଲିକାନା ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତି ଆସକ୍ତି ବଢିବ ।

ପ୍ରତିକାର:- 

ଗୁରୁ ଓ ଶନିଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତିକାର କରଣୀୟ । ପ୍ରାଣପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସର୍ବକଷ୍ଟ ନିବାରଣ ଯନ୍ତ୍ର ପୂଜାକରିବା ସହ ତ୍ରିଶକ୍ତି କବଚ ଧାରଣ କରିବେ । ଅନ୍ଧ, ବିଧବା ଅସହାୟା ମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ । ଗୋମାତାର ସେବାକରିବା ଆବଶ୍ୟକ ।କୁକୁରକୁ ଖାଦ୍ୟ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହି ପ୍ରତିକାର କଲେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଜୟୀହେବେ।


ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ
  • 3
    Shares
  • 3
    Shares
error: Content is protected !!