Yearly Kumbha Rashiphala

ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ

Mesha barsika rasifala
ମେଷ
yearly odia rasiphala for brusha
ବୃଷ
Mithuna odia rasifala 2018
ମିଥୁନ
Karkata oriya barshika rashiphala
କର୍କଟ
Singha barsika horoscope
ସିଂହ
Kanya rashi phal for 2018
କନ୍ୟା
Libra odia horoscope Tula
ତୁଳା
Bichha this year rasifala
ବିଛା
Dhanu rasi astrology 2018
ଧନୁ
Barsika Makara oriya horoscope
ମକର
Odia Kumbha yearly rasifala
କୁମ୍ଭ
Odia Mina 2018 rasifala
ମୀନ

Yearly Horoscope Kumbha

କୁମ୍ଭ ରାଶି

ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁରବି ଶୁକ୍ର ଓ ଶନି ଏକାଦଶରେ, ଚନ୍ଦ୍ର ପଞ୍ଚମରେ, ମଙ୍ଗଳ ଓ ଗୂରୁ ନବମରେ,ବୁଧ ଦଶମରେ, ରାହୁ ଷଷ୍ଠରେ ଓ କେତୁ ଦ୍ଵାଦଶରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି ।


 

ବାର୍ଷିକ ରାଶିଫଳ କୁମ୍ଭ ୨୦୧୮

ଦୈନିକ ସାପ୍ତାହିକ ମାସିକ ବାର୍ଷିକ

ବାର୍ଷିକ ଶୁଭାଶୁଭ ଫଳ: 

କୁମ୍ଭରାଶି ଜାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭଫଳର ପରିମାଣ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅଧିକ ହେବ । ଶତକଡା ୯୦ଭାଗ ଶୁଭଫଳ ଭୋଗ କରିବେ । ତେଣୁ ସାମାନ୍ୟ ପ୍ରତିକାର କରିନେବା ଆବଶ୍ୟକ । ନିଜର ସାଧାରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଗୁଡିକ ବ୍ୟାହତ ହେବ ନାହିଁ । ଉଚ୍ଚମାନ୍ୟତା ବଜାୟ ରହିବ । ବୈଷୟିକ ସାଧନ ପ୍ରାଚୁର୍ଜ୍ୟର ଊଣା ଘଟିବାର ନାହିଁ । ନିଜ ସ୍ତରରେ ଅନେକଙ୍କର ଶ୍ନେହ-ସହାନୁଭୁତି ମିଳିବ ଓ ପ୍ରଶଂସନୀୟ ଦ୍ରୁଷ୍ଟି ପଥାରୂଢ ମଧ୍ୟ ହେବ । ଶତ୍ରୁ ମୁକ୍ତ ନିରୁପଦ୍ରବ ଜୀବନଯାତ୍ରା ପଥର ପଥିକ ହେବେ । ଆତ୍ମୀୟ-ସ୍ଵଜନଙ୍କ ମେଳରେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ବିତିବ । ନିଜର ପ୍ରତିଭା ବା ଦକ୍ଷତା ଦର୍ଶାଇ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧିରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସାଫଲ୍ୟ, ଉଚ୍ଚସମ୍ମାନ ଓ ପଦବୀ ଲାଭହେବ । ଅଦମ୍ୟ ଉଦ୍ୟମ ବା ଚେଷ୍ଟାଦ୍ୱାରା ସ।ଫଲ୍ୟ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅଭିବୃଦ୍ଧି, ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତି ଲାଭ ଓ ଆତ୍ମୀୟବର୍ଗରେ ଉନ୍ନତି ତଥା ଉତ୍ତମ ବୁଝାମଣା ଜନିତ ଉତ୍ସାହ-ଉଦ୍ଦୀପନାଯୁକ୍ତ, ସାମାଜିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଓ ପ୍ରତିପତ୍ତି, ଉଚ୍ଚସ୍ଥାନଲାଭ ବା ପଦୋନ୍ନତି ଭଳି ମର୍ଯ୍ୟଦା ପ୍ରାପ୍ତିହେବ । ତତ୍ ସଙ୍ଗେ ଗଠନମୂଳକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଆଗେଇ ଯିବାର ରାସ୍ତା ଖୋଲିଯିବ । କର୍ମସଂସ୍ଥାନ, ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବା ଯୋଜନା ସାଫଲ୍ୟଦାୟକ ହେବ । ଏବର୍ଷ ଯାନବାହାନ ବ୍ୟବସାୟରେ ତଥା ଭ୍ରମଣ ସଙ୍କ୍ରାନ୍ତିୟ ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭବାନ ହେବେ।

ମହିଳା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ:

ଗୃହିଣୀମାନେ ନିଜ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠାର ଅଧିକାରିଣୀ ହେବେ। ଅଏସ-ଆରାମର ପ୍ରାଚୁର୍ଜ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପରାୟଣତା ରକ୍ଷା କରି ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ବୃଦ୍ଧିରେ ସଫଳ ହେବେ ବିଶ୍ରାମର ଅବସରକୁ ସଦୁପଯୋଗ କରି ଚଳିବେ । ପାରିବାରିକ ସ୍ତରରେ ସୁଖଶାନ୍ତିପ୍ରାପ୍ତି, ଉନ୍ନତିମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ, ଦାମ୍ପତ୍ୟସୁଖ ବୃଦ୍ଧି ବୁଝାମଣା ଠିକ ଯୋଗେ ପ୍ରଶଂସା ପାଇବେ । ବୈଷୟିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଧାଁଦୌଡ ଯୋଗୁ ଧନ, ସମୟ ଓ ଶକ୍ତିର ବିକାଶ ହେବ । ଶାନ୍ତଶିଷ୍ଟ, ସ୍ଵାଧି, ସତ୍ୟବାଦିନୀ, ଶାସ୍ତ୍ରପୁରାଣପ୍ରିୟା, ଗୁରୁବ୍ରାହ୍ମଣ ଭକ୍ତିପରାୟଣା, ପରିଜନ ଓ ସାଧୁଜନପ୍ରିୟା, ସରଳହୃଦୟା, ବୁଦ୍ଧିମତୀ, ଧୈର୍ଯ୍ୟଶିଳା, ଶାନ୍ତସ୍ଵଭାବ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ । ପରର ଅନିଷ୍ଟ ଚିନ୍ତା କରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ନ୍ୟାୟ ବାଟରେ ଚାଲିଲେ କ୍ରମଶଃ ବିପତ୍ତି କଟିବା ଫଳରେ ସୁଖ ସୌଭାଗ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଓ ପାରିବାରିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପରି ବର୍ତ୍ତନ ସାଙ୍ଗକୁ ଅର୍ଥସଙ୍କଟରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ । ନିଜର ବାପା, ମା, ଭାଇ, ଭଉଣୀଙ୍କ କଥା ବୁଝିବାକୁ ବେଶି ଆଗଭର ହେବେ । ଇନ୍ଦ୍ରିୟପରାୟଣତା ଓ ବିଷୟବାସନା ଉପରେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ଵ ଦେବେ । ଯୁକ୍ତି-ତର୍କରେ ଦକ୍ଷତା ସହ ବ୍ୟବହାରିକ ବିଜ୍ଞାନ ଓ ଦର୍ଶନର ଗଭୀରତା ଭିତରକୁ ଟାଣିହୋଇ ଯିବେ। ପ୍ରବାସରେ ମଧ୍ୟ କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉନ୍ନତିକର ହେବ । କୁମାରୀମାନେ ବିଦେଶୀ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଅଧିକ ଉପକୃତ ହେବେ । ସୁନ୍ଦର ଗୃହ,ଗାଡି,ବାଡି ବଗିଚା କରିବେ । କର୍ମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଓ ଖ୍ୟାତି ମଧ୍ୟ ମିଳିବ । କର୍ମରେ ସ୍ଥିରବସ୍ଥା ଆସି କ୍ରମଶଃ ଆତ୍ମସନ୍ତୋଷ ଆଣିଦେବ । ବିବାହ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତିହେବ ।

ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ: 

ଆପଣଙ୍କର ବର୍ଷସାରା ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟପ୍ରାୟ ଭଲ ରହିବ। କାନ୍ଧ ଓ ହାତରେ ସାମାନ୍ୟ ଧରଣର ପୀଡା କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବେ । ବୟସ ବୃଦ୍ଧି ସତ୍ଵେ ପ୍ରାୟତଃ ସୁସ୍ଥ, ନିରୋଗ ଓ ବଳିଷ୍ଠ ଜୀବନଯାପନ କରିବେ । ଆଘାତ ପ୍ରାପ୍ତି ବା ରକ୍ତ ଦୋଷରୁ ଅଥବା ଗୁପ୍ତ ରୋଗପାଇଁ ସାମୟିକ କଷ୍ଟ ଭୋଗିବେ । ପ୍ରଚୁର ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ଓ ବ୍ୟାୟାମ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦରକାର । ଘଣ୍ଟିକା ପାକସ୍ଥଳୀ, ମୂତ୍ରାଶୟ ଓ ଆମାଶୟ ରୋଗ ଏବଂ ଟାଇଫଏଡ ଆଦି ବେଳେବେଳେ ପୀଡା ଦେବ । ଖାଦ୍ୟ ଭିତରେ ସୁରସଖାଦ୍ୟ, ଚୂଡାଭଜା, ଅଦା, ଟମାଟୋ, ଗାଜର, ପାଳଙ୍ଗଶାଗ, କଲରା, କାଗେଜିଲେମ୍ବୁ ଅଧିକ ଖାଇବା ଉଚିତ । ପିତ୍ତପ୍ରକୂପିତଉଦର ରୋଗର ଉପସର୍ଗ ସାଙ୍ଗକୁ ସାମୟିକ ରକ୍ତଚାପ ଓ ଶିରୋପୀଡା ମିଳିତ ପ୍ରଭାବରୁ ଉପସମ ମିଳିବ ।

ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ:

ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁଦିଗରୁ ତାତ୍ପର୍ଜ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ସଂପନ୍ନ ହେବେ । ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ଅଧ୍ୟୟନ ଯୋଜନା ଫଳବତୀ ହେବ । ବହୁଦିଗରୁ ନିଶ୍ଚିନ୍ତତା ଯୁକ୍ତ ହୋଇପାରିବେ । ବର୍ଷଟି ବେଶ ସୁଖରେ କାଟିବେ । କୌଣସି ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ଯୋଗ ଦେବାର ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଆସିବ । ପଢାପଢିରେ ପ୍ରାୟ ଲାଗି ରହିବେ ଓ ପରୀକ୍ଷାରେ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଉଚ୍ଚଶ୍ରେଣୀ ପାଇବେ ଏବଂ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ଓ ବୈଷୟିକ ବିଦ୍ୟା ଅଧ୍ୟୟନ ପାଇଁ ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା କରି ସନ୍ତୋଷ ହେବେ । ଶିକ୍ଷକ ଓ ସହପାଠୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ଵୟ ରହିବ ଓ ବନ୍ଧୁତ୍ଵ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟରେ କୃତିତ୍ଵ ଲାଭ କରିବେ ।

ପାରିବାରିକ:

ଶାରୀରିକ କ୍ଳାନ୍ତି ଓ ଅବସନ୍ନତା କ୍ରମଶଃ ବଢିଚାଲିଲେ ବି ମନର ଦମ୍ଭ, ଧୈର୍ଯ୍ୟ ଓ ସହନଶୀଳତାକୁ ମୂଳ କରି ସ୍ଵାଭାବିକ ଚାଲିଚଳନ ରକ୍ଷା କରିପାରିବେ । ନିଜ ଲୋକଙ୍କ ଆଦୃତି ମଧ୍ୟେ ମଧ୍ୟେ ସାହାଯ୍ୟ-ସହଯୋଗର ଅଭାବ ଘଟିବ ନାହିଁ । ସନ୍ତାନ-ସନ୍ତତିଙ୍କ ଦିଗରୁ ଆଶାବାଦୀ ହୋଇପାରିବେ । ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବ ସଂପର୍କ ମଧ୍ୟ ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିପାରିବେ । ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧିର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ଓ ସେଭଳି ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ ହେବାର ବାଧା-ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଆସିବାର ନାହିଁ । ଆୟ-ଉପାର୍ଜ୍ଜନ ଦିଗରେ ଉନ୍ନତି ହୋଇ ବ୍ୟାଙ୍କଜମା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଦକ୍ଷତା ଓ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜନିତ ଯଶ-ମାନ-ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ଆର୍ଥିକ ଦିଗର ଅଭିବୃଦ୍ଧି କାରଣରୁ ଗଠନମୂଳକ ତଥା ସେବାସମ୍ବନ୍ଧିତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣକରିବେ । ଶତ୍ରୁ ନାଶ ଯୋଗେ ନିରୁପଦ୍ରବ ଜୀବନଚର୍ଯ୍ୟାର ଅଧିକାରୀହେବେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ସହ ଅଧ୍ୟାତ୍ମିକ ତଥା ବୈଷୟିକ ରୁଚି ପରିପୂର୍ତ୍ତି ଏବଂ ସର୍ବୋପରି ପାରିବାରିକ ସୁଖ ସମ୍ପନ୍ନତା ଲାଭ ହେବ । ସୁଖ-ସମୃଦ୍ଧି ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହି ସଚ୍ଚୋଟ ଓ ନ୍ୟାୟୀ ବ୍ୟକ୍ତିହିସାବରେ ପ୍ରତେକ କଥାକୁ ଟିକିନିଖି ପରୀକ୍ଷା ପରେ ହିସାବକୁ ନେବେ । ସତ୍ୟବାଦୀ, ଶାନ୍ତିପ୍ରିୟ,ଧୈର୍ଯ୍ୟଶିଳ, ଭଦ୍ର, ବିନୟୀ, ଧର୍ମାତ୍ମା, ଦାନୀ, ଦେବତା, ସାଧୁସନ୍ଥସେବି, ପରୋପକାର କର୍ମରେ ନିଜକୁ ନିଯୋଜିତ କରି ଶୁଦ୍ଧଜ୍ଞାନ କୌଶଳରେ ଉଚ୍ଚାକାଂକ୍ଷା ପୂରଣ କରିବେ ।

ବ୍ୟବସାୟ ଓ ଚାକିରି:

ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କ ଲୋକସଂପର୍କ ବୃଦ୍ଧି ଓ ବ୍ୟବହାର କୁଶଳତାକୁ ଆୟୁଧ କରି ଲାଭଜନକ କାରବାର ବୃଦ୍ଧିରେ ଅଗ୍ରଗତି ଘଟିବ । ଶ୍ରମିକ ଓ କର୍ମଚାରିଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ । ସରକାରୀ ଦିଗରୁ କିଛି ସହାୟତା ବି ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରେ । ଉଚ୍ଚ ସଂପର୍କ ଅତୁଟ ରଖି ମନରେ ଉତ୍ସାହ-ଉଦ୍ଦିପନା ସତେଜ ରହିବ । ଭାବଭଙ୍ଗୀ, ଠାଣି ଓ ଚାଲିଚଳନ ଦେଖିଲେ ଜଣାଯିବ ଯେ ଆପଣ ଯଥାର୍ଥରେ ଜଣେ ସେନାପତି ବା ପୁଲିସ ହାକିମ, ଅଥବା ପ୍ରଶାସକ । ଲକ୍ଷ୍ୟହାସଲ ହିଁ ମୂଳ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ହେବ । ଧନାର୍ଜନ, ଉଦ୍ୟମ ଦୃଢମନରେ ପରୋପକାର କରିବେ । ଆସକ୍ତି ମୋହ, ଲୋଭ, କ୍ରୁର କର୍ମ ଗୁଡିକ ଦୂରେଇ ଦେଇ ଯଶ ପାଇବେ । ଆତ୍ମବିଶ୍ଵାସ ଦ୍ଵାରା ଅନ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିପାରିବେ । ନୀତିସମ୍ପନ୍ନ କୌଣସିଥିରେ ଅଭିମାନ ନଥାଇ ସନ୍ତାନମାନେ ସୁନାମ ଅର୍ଜନ କରିବେ । ନିଜ ସ୍ଵାର୍ଥକୁ ସର୍ବସ୍ଵ ମଣି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଓ ପରୋକ୍ଷରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେବେ । ଏକବୁଝା ପ୍ରକୃତି ନିମନ୍ତେ ଆପଣା ଲୋକଙ୍କୁ ଉପେକ୍ଷା କରି ନିଜେ ଅବାଞ୍ଛିତ ହୋଇ ପଡିବେ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କପ୍ରତି ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ-କର୍ମକୁ ପାସୋରି କେବଳ ନିଜକୁ ଦେଖିବେ । ବ୍ୟବସାୟୀକ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ମଝିରେ ମଝିରେ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ପଡିବ । ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପତିଆରା ସୃଷ୍ଟିକରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଚମତ୍କୃତ କରିପାରନ୍ତି । କୃଷକମାନେ ସୁଖ-ସମୃଦ୍ଧିର ଉପଭୋକ୍ତା ହେବେ । ଚୋରୀ, ପ୍ରତାରଣା ଯୋଗୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବେ । ଦୈବୀଶକ୍ତି ବଳରେ ଅନେକ ବିପଦରୁ ରକ୍ଷା ପାଇପାରିବେ ।

ପ୍ରତିକାର:

ପ୍ରାଣପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସର୍ବକଷ୍ଟ ନିବାରଣ ଯନ୍ତ୍ର ପୂଜାକରିବା ସହ ଛିନ୍ନମସ୍ତାଙ୍କ କବଚ ଧାରଣ କରିବେ । ବୁଢାବୁଢୀ ଙ୍କର ସେବା ଯତ୍ନ କରିବେ ।


ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ
error: Content is protected !!