ସର୍ବାର୍ଥ ସିଦ୍ଧି ଯୋଗ ଓ ପାରିଜାତ ଯୋଗରେ ପାଳନ ହେବ ଏହି ମକର ସଙ୍କ୍ରାନ୍ତି।

ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ

୨୦୧୮ ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ ହେବ ୨ ଟି ଶୁଭ ଓ ଲାଭଦାୟକ ଯୋଗ।

୧୪ ଜାନୁୟାରୀ ରବିବାର ଦିନ ମକରସଂକ୍ରାନ୍ତି ପାଳନ ହେବ। ଏମିତି ବହୁତ ଥର ଏହି ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତିକୁ ନେଇକି ପାଞ୍ଜିରେ ମତଭେଦ ଦେଖାଯାଇଛି। କିଛି ପାଞ୍ଜିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ୧୪ଜାନୁୟାରୀ ଦିନ ୨ଟାପରେ , ଏବଂ ଅନ୍ୟ କିଛି ପଞ୍ଜିକାରେ ରାତି ୮ ଟାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମକର ରାଶିକୁ ପ୍ରବେଶକରିବେ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ ଅଛି।

  • କିନ୍ତୁ ଦୃକ୍ ସିଦ୍ଧ ପଞ୍ଜିକା ଅନୁସାରେ ଜାନୁୟାରୀ ୧୪କୁ ହିଁ ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।
  • ୧୪ ଜାନୁୟାରୀରେ କେବଳ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଉତ୍ତରାୟଣ ହେବେ ସେତିକି ନୁହେଁ, ବରଂ ସର୍ବତ୍ର ସିଦ୍ଧି ଓ ପାରିଜାତ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ହେଉଅଛି।
  • ଜାନୁୟାରୀ ୧୪, ଦିନ ୨ ଟା ବେଳକୁ ସର୍ବତ୍ର ସିଦ୍ଧି ଯୋଗ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏହି ସମୟରେ କରୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ।
  • ଏହାସହିତ ଜାନୁଆରୀ ୧୪ଦିନ ଗୁରୁ ଓ ମଙ୍ଗଳଗ୍ରହ ତୁଳା ରାଶିରେ ଏକ ସାଙ୍ଗରେ ରହିବେ, ଯାହାଦ୍ବାରା ପାରିଜାତ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ହେବ।
  • ଏହି ଯୋଗ ଶୁଭ ଓ ମଙ୍ଗଳକାରୀ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଏହି ଯୋଗ ଆସିବା ଦ୍ବାରା କିଛି ଲୋକଙ୍କର ବହୁତ କିଛି ଶୁଭ ହେବ।
  • ସବୁଠାରୁ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ଏହାକି ବର୍ତ୍ତମାନ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଧନୁ ରାଶିରେ ଥିବାରୁ ସବୁ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ ବର୍ଜିତ, ସୂର୍ଯ୍ୟ ମକର ରାଶିକୁ ଗଲାପରେ ଯେ କୌଣସି ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟ କଲେ ଶୁଭ ଅଟେ।

ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ
error: Content is protected !!