ଯଦି ବୃହସ୍ପତି ସପ୍ତମ ଭାବରେ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ୫ଟି ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ, ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ ଏହି ୫ଟି କାର୍ଯ୍ୟ

ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ

ଯଦି ବୃହସ୍ପତି ସପ୍ତମ ଘରେ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ୫ଟି ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ । ଏହି ୫ଟି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ । ଧନୁ ଓ ମୀନ ରାଶିର ସ୍ଵାମୀ ଗୁରୁ କର୍କଟ ରାଶିରେ ଉଚ୍ଚ ଓ ମକର ରାଶିରେ ନୀଚ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଗୁରୁ ଚତୁର୍ଥ, ସପ୍ତମ, ଦଶମ ଭାବରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଥାନ୍ତି । ବୃହସ୍ପତି ବୁଧ ଓ ଶୁକ୍ରଙ୍କ ସହିତ କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ ରାଶିରେ ଥିଲେ ଖରାପ ଫଳ ଦେଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଜାତକରେ ସପ୍ତମ ଘରେ ବୃହସ୍ପତି ଅଛନ୍ତି କିମ୍ବା ମାନ୍ଦା ହୋଇଛନ୍ତି, ତେବେ କେଉଁ ସତର୍କତା ଓ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ହେବ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ଜାତକ କିପରି ହେବ: ଜଣେ ସାଧୁ ଇଚ୍ଛା ନକରି ମଧ୍ୟ ଗୃହସ୍ଥ ଜୀବନରେ ଫସି ଯାଇଥିଲେ । ଯଦି ବୃହସ୍ପତି ଶୁଭ ହୋଇଥାନ୍ତି, ତେବେ ଶ୍ଵଶୁରଙ୍କଠାରୁ ଧନ ସମ୍ପତ୍ତି ମିଳିଥାଏ । ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତି ଆରାମକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ବିଫଳତାର କାରଣ ହୋଇଥାଏ । ସପ୍ତମ ଘର ଶୁକ୍ରଙ୍କର ଅଟେ । ଶୁକ୍ର ଓ ଗୁରୁ ପରସ୍ପରର ଶତ୍ରୁ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଏହା ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଦେବ । ଘର କ୍ଷେତ୍ରରେ, ତାର ପରିଣାମ ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଥାଏ ।

ବିବାହ ପରେ ଜାତକର ଭାଗ୍ୟୋଦୟ ହେବ । କିନ୍ତୁ ଯଦି ବୁଧ ନବମ ଭାବରେ ଥାଏ, ତେବେ ଜାତକର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଅସୁବିଧାରେ ବିତିବ । ଜାତକ ଦାତା ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଭଲ ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ସପ୍ତମ ଘରେ ବୃହସ୍ପତି ଥିଲେ ପିତାଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ସୃଷ୍ଟି କରିବ । ଯଦି ରବି ପ୍ରଥମ ଭାବରେ ଥାଆନ୍ତି ତେବେ ଜାତକ ଜଣେ ଭଲ ଜ୍ୟୋତିଷ ହେବେ ଓ ଆରାମ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ । କିନ୍ତୁ ଯଦି ବୃହସ୍ପତି ସପ୍ତମ ଘରେ ନୀଚରେ ରୁହନ୍ତି ତେବେ ଜାତକ ଭାଇମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ ନାହିଁ ଏବଂ ସରକାରଙ୍କ ସମର୍ଥନରୁ ମଧ୍ୟ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ ।

ସତର୍କତା- ୧- ସାଧୁ ଓ ଫକୀରଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ । ୨- ପିଲାଙ୍କ କଥାକୁ ଗୁରୁତ୍ଵ ନଦେଇ ମାଆ ବାପାଙ୍କ କଥା ଶୁଣନ୍ତୁ । ୩- ଅଜଣା ଅଚିହ୍ନା ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ୪- ଘରେ ବା ବାସଗୃହ ମଧ୍ୟରେ ମନ୍ଦିର ରଖିବା ବା ନିର୍ମାଣ କରିବା, ଅର୍ଥାତ୍ ପରିବାରର ଅପଚୟ ହେବା । ଘରେ କୌଣସି ଦେବତାଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ୫- କଦାପି କାହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ବସ୍ତ୍ର ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ଆପଣ ଦାରିଦ୍ର୍ୟର ଶିକାର ହେବେ ।

କ ‘ଣ କରିବା ଉଚିତ୍ -୧- ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା ଆରାଧନା କରନ୍ତୁ । ୨- କପାଳରେ କେଶର ତିଳକ ଲଗାନ୍ତୁ । ୩- ଗୁରୁବାର ବ୍ରତ ଓ ଏକାଦଶୀ ଉପବାସ ରଖନ୍ତୁ । ୪- ଭଲ ଶବ୍ଦ କୁହନ୍ତୁ ଓ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରନ୍ତୁ । ୫- ସର୍ବଦା ନିଜ ପାଖରେ ଏକ ହଳଦିଆ ବସ୍ତ୍ରରେ ସୁନା ବାନ୍ଧି କରି ରଖନ୍ତୁ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମର ଏଇ ଆର୍ଟିକିଲ୍ ଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ ତେବେ ଲାଇକ ଓ ଶେୟାର କରିବାକୁ ଭୁଲିବେ ନାହିଁ । ଆଗକୁ ଆମ ସହିତ ରହିବା ପାଇଁ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।


ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ
error: Content is protected !!