ଗ୍ରହ ଦୋଷ- ଭୁଲରେ ବି କରନ୍ତୁ ନି କୌଣସି ଗରିବର ଅପମାନ, ନଚେତ ଶନିଦେବ ବିଗାଡି ପାରନ୍ତି ସବୁ କାମ

ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ
  • 247
    Shares

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଶନିଦେବଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ବୋଲି କୁହଯାଏ। ଏହି ଗ୍ରହ ଆମ କର୍ମର ଫଳ ଆମକୁ ଦେଇଥାଏ। ଯେଉଁ ମାନଙ୍କର କର୍ମ ଠିକ ନ ଥାଏ, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶନି ଅଶୁଭ ହୋଇଯାନ୍ତି । ଶନିଙ୍କର ଅଶୁଭ ହେବା କାରଣରୁ କୌଣସି ବି କାମରେ ସଫଳତା ସହଜରେ ମିଳିବ ନାହିଁ । ଏହା ସହ ଘର ପରିବାରରେ ଅଶାନ୍ତି ମଧ୍ୟ ଦେଖାଦିଏ । ଶନିବାରର କାରକ ଗ୍ରହ ହେଉଛନ୍ତି ଶନିଦେବ ଏବଂ ବିଶେଷ ଭାବେ ଏହି ଦିନ ଏମିତି କାମରୁ ବଞ୍ଚିତ ରହିବା ଦରକାର ଯାହା ପାଇଁ ଶନିଦେବଙ୍କର ଅଶୁଭ ଦ୍ରୁଷ୍ଟି ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ପଡିବ । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଶନିବାର ଦିନ କେଉଁ କେଉଁ କାମ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

1- ଶନିବାର ଦିନ ଘରକୁ ଲୁହା ଓ ଲୁହାରେ ତିଆରି କୌଣସି ବସ୍ତୁ ଘରକୁ ଆଣିବା କଥା ନୁହେଁ । ଏହି ଦିନ ଲୁହା ବସ୍ତୁର ଦାନ କରିବା ଦରକାର ।

2- ଶନିବାର ଦିନ କୌଣସି ଗରିବର ଅପମାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଶନିଦେବ ଗରିବଙ୍କର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ଵ କରନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ଯେଉଁଲୋକ ଗରିବର ଅପମାନ କରନ୍ତି ଶନି ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ସମସ୍ଯା ବଢାଇ ଥାନ୍ତି।

3- ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଶନିବାର ଦିନ ତେଲ ଦାନ କରନ୍ତୁ । ଏହି ଦିନରେ ତେଲ ଘରକୁ ଆଣିବା କଥା ନୁହେଁ ।

4- ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ କୌଣସି ବାହାର ଲୋକଠାରୁ ଜୋଟା ବା ଚପଲ ଉପହାରରେ ନେବେ ନାହିଁ । ଶନିବାର ଦିନ ଜୋତା ଚପଲର ଦାନ କୌଣସି ଗରିବ କରିଲେ ଶନିଦୋଷ ଦୂର ହୁଏ ।

5- ଶନିବାର ଦିନ ଓସ୍ତ ଗଛର ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ । ପୂଜା କରିବା ପରେ ସାତ ଥର ପରିକ୍ରମା କରନ୍ତୁ । ଶନିଦେବଙ୍କ ପାଇଁ କଳା ତିଳ ଦାନ କରନ୍ତୁ ।

6- ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରରେ ସୋରିଷ ତେଲର ଦୀପ ଜଳାନ୍ତୁ ।

ଏହି ସବୁ ଉପାୟ ନିଶ୍ଚୟ ଅପଣାନ୍ତୁ ଦେଖିବେ ଜୀବନରେ ଥିବା ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ସମାପ୍ତ ହୋଇ ଶୂକ ଶାନ୍ତି ବିରାଜ ମାନ କରିବ ।


ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ
  • 247
    Shares
  • 247
    Shares
error: Content is protected !!