ନାମରୁ ଜାଣନ୍ତୁ ନିଜ ରାଶି ଓ ନକ୍ଷତ୍ର, (କେ, ରା, ରୀ, ରୁ, ରେ, ରୋ, ତା, ତୀ, ତୂ) ଅକ୍ଷରରେ ହୋଇଥିଲେ ନାମ ହେବ କେଉଁ ରାଶି ଜାଣନ୍ତୁ ?

ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଜାତକ ନାହିଁ, ଯେଉଁମାନେ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରୁନାହାନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଟିକେଭଲମନ୍ଦ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ, ସେମାନେ ନିଜର ନାମରୁ ରାଶି ନକ୍ଷତ୍ରର ଗୁଣ, ସ୍ଵଭାବ, ଚରିତ୍ର, ପ୍ରକୃତି, କର୍ମ, ବିଦ୍ୟା, ବ୍ୟବସାୟ ବିଷୟରେ ଜାଣି କଣକରିବେ କଣ ନ କରିବେ ସେବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

(୭)- ତୁଳାରାଶି- ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନାମର ପ୍ରଥମ ଅକ୍ଷର କେ, ରା, ରୀ, ରୁ, ରେ, ରୋ, ତା, ତୀ, ତୂ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ତୁଳା ହେବ । ଆପଣଙ୍କ ରାଶିର ଚିହ୍ନ-ତରାଜୁ ବା ନିକିତି, ରାଶିସ୍ୱାମୀ-ଶୁକ୍ର, ରାଶିତତ୍ୱ-ବାୟୁ, ରାଶିସ୍ୱରୂପ-ଚର, ରାଶିଦିଗ-ପଶ୍ଚିମ । ରାଶିଗୁଣ-ପୁରୁଷ, ରଜୋଗୁଣୀ । ରାଶିଜାତି-ଶୁଦ୍ର । ରାଶିପ୍ରକୃତି-ତ୍ରିଧାତୁ । ରାଶିସ୍ୱଭାବ-କ୍ରୁର । ରାଶିଅଙ୍ଗ-ଗୁପ୍ତାଙ୍ଗ । ରାଶିର ଶୁଭରତ୍ନ-ହୀରା । ରାଶିର ଶୁଭରଙ୍ଗ-ଧଳା । ରାଶିର ଶୁଭବାର-ଶୁକ୍ରବାର । ରାଶିର ଶୁଭ ଦେବତା-କୁବେର । ରାଶିର ଶୁଭ ଦେବୀ-ସନ୍ତୋଷି ମା ।

ରାଶିର ବ୍ରତ, ଉପବାସ-ଶୁକ୍ରବାର । ରାଶିର ଅଙ୍କ ବା ସଂଖ୍ୟା-୬ । ରାଶିର ତାରିଖ-୬, ୧୫, ୨୪ । ରାଶିର ମିତ୍ରରାଶି-ମିଥୁନ, କର୍କଟ, କନ୍ୟା, ମକର, କୁମ୍ଭ । ରାଶିର ଶତୃରାଶି-ସିଂହ । ଘାତବାର-ଗୁରୁବାର, ଘାତନକ୍ଷତ୍ର-ଶତଭିଷା, ଘାତତିଥି-ଦ୍ୱାଦଶୀ, ଘାତଚନ୍ଦ୍ର- ଧନୁଚନ୍ଦ୍ର । ରାଶିବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ-ପରାକ୍ରମୀ, ବୈଭବଶାଳୀ, ଧାର୍ମିକ, ଭୋଗୀ, ସୁଖି, ଚତୁର, ବୁଦ୍ଧିମାନ, କଳାପ୍ରେମୀ, ଦେବ ବ୍ରାହ୍ମଣଭକ୍ତ, ବାହନ ଓ ପଶୁଯୁକ୍ତ, ରାଜାଙ୍କପ୍ରିୟ, ବାପାମାଙ୍କ ପୂଜକ, ଗୁରୁଭକ୍ତି, ବିଦ୍ୱାନ, ବହୁତ ଗପନ୍ତି, କାବ୍ୟପ୍ରେମୀ, ଯୁଦ୍ଧପ୍ରେମୀ, ସୁନ୍ଦର ଶରୀର, ସର୍ବତ୍ର ମାନନୀୟ, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସଂଗ୍ରହ କାରୀ, ବହୁତ ଦାସଦାସୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସୁଶୋଭିତ ।

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଶ୍ରୀମାନ, ପଣ୍ଡିତ, ଉତ୍ସାହୀ, ଶିକ୍ଷିତକୁ ସମ୍ମାନଦିଅନ୍ତି, ଆସ୍ତିକ, ପରୋପକାରୀ, ବ୍ୟାପାରରେ ଧନପ୍ରାପ୍ତି, ନିତ୍ୟ ଆଦର ପୂର୍ବକ ଜୀବନସାଥିଙ୍କ କଥା ମାନିଥାନ୍ତି, କୂଅ, ପୋଖରୀ ଇତ୍ୟାଦି ଲୋକାର୍ପଣ କରନ୍ତି । ରାଶିର ସକରାତ୍ମକ ତଥ୍ୟ-ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସୀ, ଆକର୍ଷକ, ମଧୁରବାଣୀ, ମିଷ୍ଟାନ୍ନ ଭୋଜନ ପ୍ରିୟ, ଭାଇ ତଥା ପୁତ୍ର ପ୍ରେମୀ ଓ କୃଷି କର୍ମରେ ଚତୁର ହେବେ । ରାଶିର ନକରାତ୍ମକ ତଥ୍ୟ-ଈର୍ଷାଳୁ, ଘମଣ୍ଡି, ଧୂର୍ତ୍ତ, ଦୁଷ୍ଟଜନଙ୍କ ସହ ମିତ୍ରତା, ଅନ୍ୱେଷକ, ବିଚକ୍ଷଣ ବୁଦ୍ଧି ହେବ ।

ରାଶିର ନକ୍ଷତ୍ର :-ଚିତ୍ରା, ସ୍ୱାତୀ, ବିଶାଖା ।

ଚିତ୍ରା- ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନାମର ପ୍ରଥମ ଅକ୍ଷର କେ, ରା ହୋଇଥାଏ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ତୁଳାରାଶି ଚିତ୍ରା ନକ୍ଷତ୍ରରେ ୭ବର୍ଷ ମଙ୍ଗଳଙ୍କ ମହାଦଶାରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଛି । ଆପଣଙ୍କ ବର୍ଗ-ହରିଣ, ଯୋନି-ବାଘ, ଗଣ-ଦାନବ, ବର୍ଣ୍ଣ-ଶୂଦ୍ର, ହଂସକ ବା ତତ୍ୱ-ବାୟୁ, ନାଡ଼ୀ-ଆଦ୍ୟ, ପାଦ-ଚାନ୍ଦି ହେବ । ଆପଣ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍ସାହୀ, ବହୁମୁଖୀ ପ୍ରତିଭାରେ ଧନୀ, ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧାକୁ ସାମ୍ନା କରିବାର ଶକ୍ତି ରହିବ ।

ସ୍ୱାତୀ- ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନାମର ପ୍ରଥମ ଅକ୍ଷର ରୀ, ରୁ, ରେ, ରୋ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ତୁଳାରାଶି ସ୍ୱାତୀ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ୧୮ବର୍ଷ ରାହୁଙ୍କ ମହାଦଶାରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଛି । ଆପଣଙ୍କ ବର୍ଗ-ମୃଗ, ଯୋନି-ମୂଷିକ, ଗଣ-ଦେବତା, ବର୍ଣ୍ଣ-ଶୂଦ୍ର, ହଂସକ ବା ତତ୍ୱ- ବାୟୁତତ୍ୱ, ନାଡ଼ୀ-ଆଦ୍ୟ, ପାଦ-ଚାନ୍ଦି, ବୈଶ୍ୟ-ମାନବ ହେବ । ଆପଣ ଧନୀ, ମାନି, ଜ୍ଞାନୀ, ପରୋପକାରୀ, କଳା ପ୍ରେମୀ, ସହନଶୀଳ, ସମସ୍ତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ ।

ବିଶାଖା- ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନାମର ପ୍ରଥମ ଅକ୍ଷର ତା, ତୀ, ତୂ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ତୁଳାରାଶି ବିଶାଖା ନକ୍ଷତ୍ରରେ ୧୬ବର୍ଷ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ମହାଦଶାରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଛି । ଆପଣଙ୍କ ବର୍ଗ-ସର୍ପ, ଯୋନି-ବାଘ, ଗଣ-ଦାନବ, ବର୍ଣ୍ଣ-ଶୂଦ୍ର, ହଂସକ ବା ତତ୍ୱ-ବାୟୁ, ନାଡ଼ୀ-ମଧ୍ୟ, ପାଦ-ତମ୍ବା ହେବ । ଆପଣ ସ୍ଵାଧୀନଚେତା, ଉଦାରମନା, ଦୟାଳୁ, ଚତୁର, ବିଚାରବନ୍ତ, ପ୍ରୟୋଗାତ୍ମକ ଚିନ୍ତା, ଭଲ ପ୍ରଶାସକ, ଭଲ ଉପଦେଶକ, ଯୁକ୍ତି ତର୍କରେ ଦକ୍ଷତା ଯୋଗେ ବିରୋଧୀମାନଙ୍କୁ ହରାଇପାରିବେ ।

ଶୁଭଫଳ ପାଇବା ପାଇଁ ୧-କାହାଠାରୁ କୌଣସି ବସ୍ତୁ ମାଗଣାରେ କେବେବି ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ୨- ବିବାହ ସମୟରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ବସ୍ତୁ ଅବଶ୍ୟ ନିଅନ୍ତୁ । ( ମୋତି ରତ୍ନ, ସୁନା, ରୂପା, ଚାଉଳ, ମିଶ୍ରି, ଦହି, ଧଳାବସ୍ତ୍ର, ଧଳାଫୁଲ, ଶଙ୍ଖ, କର୍ପୁର, ଧଳାବଳଦ ଓ ଗାଈ, ଧଳା ଚନ୍ଦନ) ୩- ଏକ ମାଟିଘଡିରେ ଗଙ୍ଗାଜଳ ଭର୍ତ୍ତିକରି ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ତଥା ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାତ୍ରିରେ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ । ୪- ରାତ୍ରରେ ଖୋଲା ସ୍ଥାନରେ ଏକ ପାତ୍ରରେ କ୍ଷୀର ରଖନ୍ତୁ । ୩- ଶ୍ଵଶୁର ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରଖନ୍ତୁ । ୫- ଧର୍ମ ବିରୁଦ୍ଧ ଆଚରଣ ଦ୍ଵାରା ଜୀବନ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ । ୬- ସୋମବାର ଦିନ ବହିଯାଉଥିବା ପାଣିରେ ଚାଉଳ କିଛି ପକାନ୍ତୁ । ୭- ପ୍ରତ୍ୟେକବର୍ଷ ଜନ୍ମଦିନରେ କ୍ଷୀରି ତିଆରି କରି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଖୁଆନ୍ତୁ । ୮- ଯେତେକଷ୍ଟ ପଡୁପଛେ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଟିକେ ଦେହରେ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ।


ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଅନ୍ୟମାନକ ସହିତ
error: Content is protected !!